VAN ATTRACTIEF ZOMEREVENEMENT 5 1. „Drie, twee, een start!" De heer Spijker man geeft hier, evenals talloze malen tijdens de voorronden in de campings, het startsein voor een van de races in de finale. 2. De wedstrijdbaan, die bij de finale werd ge bruikt, had een rijlengte van 30 meter. 3. Het moeilijkste punt van het circuit was de bocht onder het viaduct (rechts op de voorgrond), waar vele wagens ontspoorden. 4. Spanning tijdens de halve finale. Tweede van links Frencis Veldmans, die uiteindelijk de kam pioenstitel voor zich zou opeisen. Links Peter Reijerkerk en rechts Johnny van Roon, die resp. tweede en derde zouden worden. 5. De zaal gezien vanaf het podium. 6. Evenals de Heineken Variomaton bij de echte races maakte de miniatuur rijdende ton enkele demonstratieritten over het circuit. 7. De gouden lauwerkrans voor de kampioen, Fren cis Veldmans, hem omgehangen door Miss Mini- racing 1968, mej. Margöt Vloemans. De heer Kuik- man, verkoopbevordering Heineken en (geheel rechts) de heer Scherzinger, exportmanager van Carrera Duitsland, kijken lachend toe. 8. In alle opzichten voldaan keerden de gasten met de bus naar het station en vandaar naar hun haardsteden terug. zullen bovendien, op uitnodiging van Carrera, deelnemen aan de Deutsche Mini-Race Meisterschaften, die op 2 november in Frankfort worden gehouden. Alle deelnemers kregen tenslotte nog een exemplaar van het zojuist verschenen Heineken Logboek van de Sport, Voetbal 68/69, uitge reikt. De finale werd gehouden op een vierbaans circuit van 30 m, waarop in totaal 64 manches zijn verreden. De deelnemers werden bij hun ver richtingen gadegeslagen door een groot aantal supporters, ouders, fa milieleden, camping- en kantinebe heerders, die vanaf de speciaal voor deze gelegenheid gebouwde tribune intens met hun favorieten hebben meegeleefd. Evenals de voorronden in de campings werden ook de wed strijden van de finale verreden onder de voortreffelijke leiding van de heer P. A. Spijkerman van Publicom, die daarvoor na afloop een donderend applaus in ontvangst mocht nemen. Na de prijsuitreiking begaven deel nemers en toeschouwers zich naar 't Roeischip, waar een reusachtig koud buffet stond opgesteld. In alle opzichten voldaan keerden de gasten in de loop van de avond naar hun haardsteden terug. Uit de vele, spontane reacties, zowel tijdens de wedstrijden in de campings als tijdens de finale in Amsterdam bleek, dat Heineken met de introductie van de mini-racing in de recreatie-sector midden in de roos heeft geschoten. Zo zeer zelfs, dat van alle kanten de verzoeken binnenkwamen dit unieke camping-evenement ook volgend jaar weer te organiseren.

Vers van 't Vat | 1968 | | pagina 17