Linkerknietje, rechterknietje Na deze wedstrijd moest Rotterdam opnieuw aantre den, ditmaal tegen Den Bosch. De heren deden dit op een voortreffelijke wijze, alsof ze aan hun eerste wed strijd begonnen. Topscorer was Vrooman, die alle drie de doelpunten voor Rotterdam op zijn naam bracht. Het enige tegendoel punt werd gemaakt door Van Tilburg. Verder hield de langharige keeper van Rotterdam zijn doel goed schoon. De derde en laatste wed strijd, tussen Amsterdam en Den Bosch, werd een fiasco voor de hoofdstedelingen. Den Bosch, dat net had ge speeld, maakte hen in met maar liefst 5-0, en dat ter wijl de Amsterdammers ruim een uur hadden kun nen bijkomen van de neder laag tegen Rotterdam. De doelpunten voor Den Bosch werden gescoord door Van der Velden (3x) en Van Gestelt (2x). Amsterdam kon de eer nog wel redden, maar miste een strafschop. Vermeldenswaard is nog, dat alle Rotterdamse doelpunten gemaakt werden door Ex port-jongens. Zit er in Am sterdam ook niet een export afdeling PRIJSUITREIKING Tegen vier uur 's middags verzamelde zich een groot aantal sportmensen en sup porters op het balkon van de brouwerij, van waaraf zij een prachtig uitzicht hadden op het bloemencorso, dat voorbijtrok. Om ongeveer zes uur begon de officiële prijsuitreiking, door de heer Van der Werf. Hij zei onder meer, dat deze sportdag een goed voorbeeld zou zijn voor andere sport dagen en dat alles in een goede Heineken sfeer was verlopen. Daarna reikte hij eerst de eerste prijzen uit voor de verschillende spor ten. zodat Rotterdam vijf maal in het zonnetje kwam te staan en Amsterdam twee maal. Vervolgens werd de heer Sikking op het podium ge roepen om de prijs voor de brouwerij, die op de laatste plaats geëindigd was, in ont vangst te nemen. De Bossche chef d'équipe toonde zich bijzonder inge nomen met de uit hout ge sneden Don Quichot-figuur, een geschenk van de brou werij te Burgos. De heer Sikking zag zeer duidelijk een overeenkomst tussen de ze Spaanse ridder en de Bos sche sportploeg. Don Qui- chot vocht immers ook tegen windmolens? De heer Hollander die ge woonlijk bij de prijsuitrei king Amsterdam vertegen woordigt. stond nu met lege handen om de doodeenvou dige reden, dat er geen twee de prijs was. Tenslotte mocht de heer Oosterbroek de Astrid-II beker in ontvangst nemen, die nu voor de derde maal door Rotterdam was gewon nen. In zijn slotwoord sprak de heer Van der Werf de hoop uit, dat de organisatoren van de sportdag te Den Bosch niet zouden vergeten Vru- mona uit te nodigen. Na ge roep uit de zaal van „En Amstel?", zei hij, „en hope lijk voor Amsterdam zitten er ook nog een paar goede spelers aan de Mauritskade." Hierna deelde de heer Hol lander mede, dat alle deel nemers als herinnering aan deze sportdag bij de wed strijdleiders een Heineken oorglas konden halen. Een hevig kopduel tussen een Am sterdamse en een Bossche voet baller. Na de prijsuitreiking volgde het optreden van de Bossche Boerenkapel. waarbij ieder een in carnavalsstemming raakte en er lustig op los hoste en danste. Zo eindigde deze sportdag, waaraan ongetwijfeld ieder- Een kijkje vanaf het balkon van de brouwerij op het Aalsmeerse bloemencorso. 12

Vers van 't Vat | 1968 | | pagina 14