VAN DE ONDERNEMINGSRADEN In de laatste week van augustus kwamen de ondernemingsra den tweemaal bijeen. Op maandag 26 augustus werden de on dernemingsraden tussentijds in spoedzitting bijeengeroepen om van de fusie tussen Heineken en Amstel op de hoogte te wor den gesteld. Daarna vonden de reeds aangekondigde vergade ringen plaats. In deze vergaderingen kwam een aantal onder werpen aan de orde, die in alle drie de raden werden behan deld. Deze waren: Werktijdverkorting Met de wijze waarop de werktijdverkorting voor het perso neel op uurloon per 1 september 1968 zal worden ingevoerd, konden de ondernemingsraden zich unaniem verenigen. Een week tevoren was aan dit onderwerp een afzonderlijke vergadering gewijd, waarin door de heer Wanschers een toe lichting werd gegeven op de nieuwe dienstroosters. Boeteregeling Zoals eerder aangekondigd worden de geldelijke boetes bij te laat komen voor het personeel op uurloon afgeschaft. In de plaats daarvan komen een aantal andere maatregelen, te han teren bij te laat komen. Een tweede concept over dit onder werp werd in de vergadering besproken. In het algemeen werd dit concept aanvaard, behoudens enige amendementen, die nog nader in overleg met de chef centrale personeeldienst zullen worden uitgewerkt. Secretariaat Door de ondernemingsraden is de wens te kennen gegeven, dat elke raad over een eigen secretariaat kan beschikken. Voor de vervulling van dit secretariaat werden kandidaat ge steld in Amsterdam de heer G. Leentvaar en in Rotterdam de heer J.H.A. Oosterbroek, die reeds vele jaren adjunct-secre taris is. Beiden werden bij acclamatie gekozen. Voor de volledigheid vermelden wij dat de heer van der Geld secretaris is van de ondernemingsraad Den Bosch. Behalve deze algemene onderwerpen kwamen de volgende punten in de afzonderlijke vergaderingen aan de orde: AMSTERDAM aVakantietoeslag over diplomatoeslagen De vakantietoeslag wordt tot heden niet over de diploma toeslagen uitgekeerd. Daar de diplomatoeslag wel is opgeno men in het tantième en in het pensioen, werd gevraagd of dit ook zal kunnen geschieden voor de vakantietoeslag. De voor zitter zegde toe dat dit voor het komende jaar in overweging zal worden genomen. b. Vakantie, overwerk Vragen worden gesteld over de verbeterig van de vakantie regeling (o.a. ook verlenging van de vakantieduur, indien een werknemer verplicht zijn vakantie in de winterperiode moet opnemen) en eventuele invoering van betaald overwerk. De voorzitter wees in dit verband op de komende harmoni satie van de arbeidsvoorwaarden. Daardoor kunnen nieuwe maatregelen voor de ene groepering van het personeel niet worden ingevoerd zonder te letten op de consequenties daar van voor de andere groepering. ROTTERDAM a. Koninklijke onderscheidingen Naar aanleiding van in een vorige vergadering gestelde vraag betreffende het voordragen voor een koninklijke onderschei ding deelde de voorzitter mede, dat langdurig dienstverband alleen geen reden is iemand voor te dragen voor een konink lijke onderscheiding. Van de voor te dragen personen wordt verlangd dat zij op bijzondere wijze dienstbaar zijn of zijn geweest aan de gemeenschap. b. Personeelbier- en frisdrankenregeling Een voorstel van de OR om het voor het personeel mogelijk te maken eens per maand i.p.v. maximaal 2 kisten bier en 2 kisten frisdrank 2x2 kisten frisdrank af te nemen tegen per- soneelsprijs, werd door de voorzitter afgewezen. c. Bierwinkel N.a.v. klachten over de situatie bij de bierwinkel, deelde de voorzitter mede, dat de mogelijkheden ter plaatse zeer beperkt waren, maar dat de bedrijfsleiding de plannen gereed heeft, hierin verbetering te brengen. d. B.Z.B.-vergoedingen De vergoeding voor B.Z.B.-cursussen staat reeds jaren onver anderd op hetzelfde bedrag. Gevraagd werd of dit bedrag kan worden verhoogd. De voorzitter zegde toe dat een wijzi ging per 1 oktober 1968 kan worden ingevoerd. De verhoging van het bedrag zal nog nader worden bekendgemaakt. DEN BOSCH a. Continu-brouwen De verwachting is, dat in de komende jaren gedurende 26 weken per jaar continu zal worden gebrouwen. Er is thans een vergunning dit gedurende 16 weken te doen. Een eerste contact met de hoofdbesturen van de vakorgani saties over dit onderwerp heeft reeds plaatsgehad. Over de consequenties voor het personeel van de desbetref fende afdelingen zal tijdig overleg worden gepleegd met de vertegenwoordigers in de OR. De volgende vergaderingen van de ondernemingsraden zullen worden gehouden op 21 oktober 1968 te Den Bosch om 10.30 uur, op 22 oktober 1968 te Rotterdam om 15.00 uur en op 23 oktober 1968 te Amsterdam om 14.30 uur. 2

Vers van 't Vat | 1968 | | pagina 4