"Doet a mee? AFTREKRAADSEL OPLOSSING RAADSELFOTO DE PUZZELHOEK Hartelijk dank redactie, voor uw redactie; hartelijk dank puzze laars, voor uw schriftelijk en mon deling medeleven. Het onder streept nog meer hetgeen ik in het vorige Vers van 't Vat opmerkte omtrent de onderlinge afhanke lijkheid. Derhalve óp naar het volgende x-aantal. Ik heb u geen oplossingen van voorgaande puz zels te geven en start derhalve meteen met de volgende opgave, een voor deze rubriek nieuw soort puzzel, namelijk het Aftrekraadsel. U vindt in de opgave twee rijen naast elkaar staande omschrijvin gen, waarbij achter de eerste rij het aantal letters staat vermeld van elk aldaar te vinden woord. Indien u van dit woord het ge vonden woord van de tweede rij aftrekt (waarvan het aantal letters uiteraard één minder bedraagt), houdt u één letter over. Deze overgebleven letters vormen, van boven naar beneden gelezen, een gezegde, dat afwijkt van hetgeen u wellicht dacht dat er zou moe ten komen te staan. Voor de goede oplossingen, die ik gaarne uiterlijk 10 oktober a.s. ontvang, zijn wederom drie ca deaubonnen ieder ter waarde van 7,50 beschikbaar gesteld. Heeft de regen van de afgelopen tijd het zonverbrande kleurtje van deze bonnen enigszins doen verbleken, 1 ze zijn nog fris en stevig van waarde gebleven. Aan u de arbeid, maar daarbij vooral het genoegen tot het vin den van de oplossing toegewenst. Veel succes! Keiler solide (7) iemand van dezelfde rang kerkbewaarder (6) droge buitenkant welriekende stof, bijv. uit hars (5) water in Brabant opstap (meerv.) (6) inwoner uit Nederlandse provincie overschot (7) vochtiger stumper (7) stukken bouwland nadenken, peinzen (7) eetgerei (meerv.) vervaardigers (6) vertrek luizeëi (4) telwoord plaats in volgorde (5) jongensnaam strandmeer (6) spijker zomervlek (6) trottoir ruwe mannen (6) serie buisje met injectiestof (5) lichtgevend voorwerp zeerovers (7) deel (meerv.) brede damessjaal (5) koraaleiland grote zoetwatervis (5) bovenmatig groot mens vetgemeste, gesneden haan (6) door betaling verkrijgen schade, verlies (6) benedendeel van rug vaste brandstof (5) onverschillig (fig.) onderdeel van bloem (7) oneerlijke handelaar star kijken (6) jongensnaam dwalen (5) ongaarne Op de foto, die in de vorige puzzelhoek was geplaatst onder het motto „Ra, ra, wat is dit?", waren twee warmeluchtventilatoren van de eest van de voor malige mouterij te Rotterdam afgebeeld. Er kwamen slechts weinig inzendin gen binnen. De heer C. Zoutman (Amsterdam) was er het dichtst bij en ontvangt de in het vooruitzicht gestelde cadeaubon. 4 19

Vers van 't Vat | 1968 | | pagina 21