UITREIKING VAPRO- EN E.V.O.-DIPLOMAS OP 4 EN 18 JUNI werd respectieve lijk in Rotterdam en in Den Bosch met enig feestelijk vertoon aan in totaal negentien personeelsleden het VaPro-diploma (eerste gedeelteuit gereikt. In Rotterdam mochten bovendien nog drie van onze chauf feurs gelukwensen in ontvangst nemen voor het behalen van het E.V. O.-diploma (Eigen Vervoers organisatie). De VaPro, vakopleiding proces industrie, biedt door het geven van part-timecursussen op lagere tech nische scholen aan mensen uit allerlei bedrijven de gelegenheid zich te be kwamen voor de functie van be dieningsman (diploma A), bedienings vakman (diploma B) en chemiciën (diploma C). Een en ander gebeurt in samenwerking met de verschillende bedrijven, die zelf het praktische ge deelte van de opleiding voor hun ROTTERDAM. V.l.n.r. staande de heren J. M van Rossem (bedrijfsleider), J. Spijker (chef personeeldienst), P. P. van Helden, P. C. Lankhorst, J. van Eyk, P. Th. Pols, J. van Broekhoven, Th. J. de Koning, A. de Voogd (produktieleider verpakken), J. G. Moeliker, P. van Oort, P. J. van Sas, G. van Puffelen (personeeldienst) en M. van Zetten (chef bottelarij). De zevende geslaagde, de heer F. Hoek, kon niet aanwezig zijn. Gehurkt: de heer J. Ykema (produktieleider brouwen, belast met de coördinatie van deze opleiding). rekening nemen. De cursus voor eerst genoemd diploma duurt twee jaar. In Rotterdam vond de uitreiking min of meer symbolisch plaats, omdat de geslaagden (zeven) het getuigschrift reeds in hun bezit hadden. In de dépendance werd het woord gevoerd door de heren Ykema en De Voogd, die de geslaagden complimenteerden met het behaalde resultaat en hun, op wie dat van toepassing was, succes wensten bij het vervolg van de studie voor het B-diploma. Voor de echt genoten thuis, die zich, evenals de cursisten zelf, gedurende de studie ongetwijfeld het een en ander hebben moeten ontzeggen, was er een doos bonbons, een attentie die zeer op prijs werd gesteld. Namens de cursisten sprak de heer Van Oort een kort dankwoord. In Den Bosch was het de heer Ten Bruggen Cate, die in zijn toespraak het belang van deze opleiding, zowel voor de betrokkenen als voor het be drijf, benadrukte en voorts allen be dankte, die op enigerlei wijze aan de cursus hadden meegewerkt. De heer Peet, die zich vanaf het begin bijzonder enthousiast heeft ingezet voor de VaPro-opleiding en daarin gedurende het eerste jaar als leraar een belangrijk aandeel heeft gehad, liet zijn gelukwensen vergezeld gaan van woorden van afscheid in die zin, dat hij zich nu weer geheel aan zijn taak van chef bottelarij gaat wijden. Ook de heer H. Hollestelle, adjunct directeur van de L.T.S. in Den Bosch, sprak zijn bewondering uit voor het doorzettingsvermogen van de cursis ten, die zoals hij zei de spits hadden afgebeten. De oudste van de geslaagden, de heer Melchers (47), vertolkte de dank van de cursisten, waarbij hij zich ontpopte als een vaardig spreker met zelfs neigingen a la Toon Hermans. Zowel in Rotterdam als in Den Bosch zijn alle kandidaten voor het examen geslaagd. In Rotterdam verdient de heer Van Oort speciale vermelding vanwege de aantekening „met lof" op zijn getuigschrift. De drie chauffeurs, de heren De Koning, Pols en Van Sas, mogen zich na het behalen van het E.V.O.-diploma „allround chauffeur" noemen. Tot slot nog een woord van lof voor de heer Ringelberg in Den Bosch, die wegens een verkeersongeval de cursus in het tweede jaar moest afbreken, maar die in het ziekenhuis verder studeerde en voor zijn theorie slaagde. DEN BOSCH. V.l.n.r. de heren A. K. E. ten Bruggen Cate (bedrijfsleider), H. P. Hoek, J. Peet (chef bottelarij), J. C. Mink, A. J. Verweij, A. H. de Jager, J. C. Lehmler, J. Th. G. Beekmans; zittend v.l.n.r. de heren L. P. Melchers, H. A. T. Stuiver, W. J. Ran, J. W. L. Adriaanse, A. Meesters en A. van de Heijden. 7

Vers van 't Vat | 1968 | | pagina 9