EERSTE KOOLZUURTRANSPORT DEN BOSCH-ROTTERDAM Expeditie Rotterdam verhuisd naar depot Bettoweg DIRECTIEMEDEDELING Rotterdam, 24 juni, aankomst van het eerste koolzuurtransport uit Den Bosch. Voor de eerste lossing bestond grote belangstelling. Vanwege het steeds groter wordende koolzuurver- bruik* in onze Nederlandse vestigingen, werd besloten zelf in deze behoefte te gaan voorzien. Dit is mogelijk geworden doordat de hoofdgisting in Den Bosch voor een belangrijk deel plaatsvindt in grote, gesloten tanks. De hieruit teruggewonnen koolzuur wordt gecompri meerd en daarna in vloeibare toestand opgeslagen in grote buffertanks, van waaruit de Amsterdamse en de Rotterdamse brouwerij worden bevoorraad. Het trans port geschiedt met behulp van twee aanhangwagens, die beide uitgerust zijn met een geïsoleerde 7 tons kool- zuurtank. Gekoppeld achter een met bier beladen vrachtauto, arriveerde de eerste koolzuurwagen op maandag 24 juni in Rotterdam. De lossing betekende voor deze brou werij tevens de ingebruikneming van een 25 tons kool- zuurbuffertank, die enkele dagen eerder opgeleverd was. Koolzuur wordt onder andere gebruikt bij het vullen en leegdrukken van helderbiertanks, bij de nieuwe vatencolonne en de jlessenvullers. De werkzaamheden in het kader van de reconstructie van de brouwerij brengen met zich mee, dat door het slopen van bepaalde gebouwen er in de komende jaren minder kantoor ruimte beschikbaar is. Een van de afdelingen, die met de gevolgen daarvan geconfronteerd werd, was de expeditie. De te nemen maatregelen betekenden, dat deze afdeling de brouwerij moest verlaten. Een ge schikte plaats voor een nieuw onder komen werd gevonden op het terrein van ons depot aan de Bettoweg, waar in anderhalve maand tijds een geheel nieuw, houten kantoorgebouw verrees. Het geheel beslaat een op pervlakte van 173 m2, waarvan ruim 75 m2 door het expeditiekantoor wordt ingenomen. Dit laatste is iets meer dan 15 meter lang en 5 meter breed. Aan één zijde, op het zuiden, is over de gehele lengte een glaswand aangebracht, voorzien van zonne weringen. Het nieuwe expeditiekantoor aan de Bettoweg. In het gebouw zijn verder nog een lunchkamer, garderobe en toiletten, alsmede een apart kantoor voor onze agent, de firma Van Waart, onder gebracht. Op 5 augustus is de afdeling expe ditie naar haar nieuwe kantoor ver huisd. Met ingang van deze datum kwam er tevens een wijziging in de plaats van aflevering van de bestel lingen binnenland. Alle leveranties, die voorheen vanaf de brouwerij plaatsvonden, worden nu vanuit het depot aan de Bettoweg verzorgd. In de afleveringen van ons exportbier vanaf de brouwerij komt voorlopig geen wijziging. Met ingang van 1 juli 1968 heeft drs. P. J. van Eerde de functie van chef van de drie laboratoria van de centrale technologische dienst aanvaard. Zijn taak omvat verder: het optreden als contact tussen H.T.B. en de drie bedrijfstechnologische dien sten, zowel voor het speurwerk dat ten behoeve van H.T.B. door de bedrijfs technologische diensten wordt verricht als ook om zich op de hoogte te houden van de overige werkzaamheden van deze diensten; het optreden als contact tussen de bedrijven en de centrale technologische dienst voor alle problemen die niet onder de kwaliteitscontrole vallen. 3

Vers van 't Vat | 1968 | | pagina 5