a i WHITBREAD INN (Stadhuisplein) „Real English Style". Voor de Anglofilen en al wat ouderen onder ons een aardige zaak. Met behulp van Engelse vlaggen en bolhoeden langs de muur en nog andere attributen uit het land van John Buil probeert men de typische sfeer op te wekken. Een Whitbread en een Tankard kan je er staande in de „public bar" of zittende in de „saloon" voor niet al te veel geld drinken. E. LE BATEAU (Kruiskade) Onder het Hilton-hotel werd onlangs genoemde disco-club geopend. De inrichting is verdraaid leuk; vooral de entree. Zowel de inrich ting als de prijzen tonen, dat deze club voor het „betere" publiek bestemd is. Zonder lidmaatschaps kaart kom je er niet in. Disc-jockey Rob van Oost draait er, enthousiast, goede platen. Hoe deze club zich ontwikkelen zal, moet in de toekomst blijken. E. DANCING „TABARIS" (Schiedamse Vesthof achter Cinerama) Wie van „slijpen" houdt, kan op zaterdag- en zondagavond terecht, in Tabaris. Deze dancing is, vinden wij, een van de leukste dancings van Rotterdam en daar English style. om een van de drukst bezocntste. Toegangsprijs op zaterdag en zondag ƒ1,0,50 voor de garderobe. ik sprak van slijpen, omdat hoewel er ook beatmuziek gespeeld wordt, shaken hier, vanwege de mensenmassa op de toch niet zo erg kleine dansvloer, totaal onmogelijk is. Prijzen van de consumpties: nogal hoog, maar je hoeft slechts twee consumpties te gebruiken. Eén voor de pauze en één er na. Per persoon kom je dus voor zo'n 7,50 wel klaar, mits je natuurlijk geen al te exotische dranken drinkt. Ga eens door de week, dan is het er leuk, rustig en goedkoper. G. DANCING „DE WIECK" (Westblaak, vlakbij Cinerama) Nadat we ongeveer 10 minuten door een minuscuul vierkantje in de deur tegen de dikke rode nek van de portier hadden gekeken, werden we eindelijk binnengelaten in de eivolle „Wieck". Entree 2,50, garderobe betaald 0,35, stortten we ons op de dansvloer, die al zeer spoedig veel te klein bleek te zijn voor het aantal friemelende paren. Het interieur zag er wel leuk uit en de bar was ook reuze gezellig. Alleen de berekende prijzen vielen mij toch wel tegen, gezien het jeugdig publiek wat ik er opmerkte. Wij betaalden 1,75 voor een pilsje en aangezien de tent van 20.00 tot 02.00 uur open is, moeten de jongelingen die zich in de Wieck enigszins willen amuseren op zaterdagavond toch wel een behoorlijk gevulde portefeuille bij zich steken. H. 't SCHUBBEJAK (gelegen aan de Meent naast Wienerwald) Gezellig ingericht. De prijzen zijn redelijk. Achtergrondmuziek is er ook. Hoewel het vrij groot is, zuilen vele mensen, die na de bioscoop nog even ergens iets willen gaan drinken, hier waar schijnlijk geen plaats meer vinden, zoals het in vele café's en restaurants op zaterdag- zowel als op zondagavond het geval is. Publiek: je kunt hier iedere generatie aantreffen. G. Whitbread Inn Door zo'n op treden als van Peter wordt de sfeer in 't Roefje beslist ver hoogd. Als je niet van wijn of kaas houdt, dan kun je ook de normale dran ken, die ieder café verkoopt, bestellen. De prijzen zijn heel redelijk. Ga ook hier vroeg naar toe, mocht je op zaterdag- of zondagavond gaan, want anders is er beslist geen plaats. Waar 't Roefje is, wist je dat niet? Je gaat het Holbeinhuis in en de trap af. G. DE LICK (Noordsingel, vlakbij gevangenis) Ziet er zowel van buiten als van binnen bijzonder uitnodigend uit. Het gehele café is van binnen betimmerd met hout, terwijl grote diepe fauteuils en lange tafels de sfeer verhogen. Het is er niet zo groot en wil je er op zaterdagavond een plaatsje vinden, dan moet je er nog al vroeg naar toe. Dit is nu een typisch tienercafé met een goed voorziene jukebox, waar veelvuldig gebruik van wordt gemaakt. De bar nogal achterin gebouwd, doet ook heel gezellig aan. Prijzen: beslist niet hoog. Mocht je in de zomer eens zin hebben om op een terrasje te zitten, wel dan kun je ook hier terecht. G. 28

Vers van 't Vat | 1968 | | pagina 30