door ROTTERDAM Heinekeiv B\ct ft >p' 'Ir Er wordt zo vaak beweerd Jeugdrubriek onder redactie van rudie van eekert, hans jonkers, madeleen van eek, ad sinkeldam, greet de klerk, els küper, margót vloemans, cor lange, irène verheyen, emmy bangma. en jullie te vertellen hoe gesteld is. We gingen ieder dat Rotterdam, in tegenstelling tot Den Haag en vooral Amsterdam, geen uitgaansstad is. Och, als je zo door het centrum van de stad loopt of bijvoorbeeld over de Nieuwe Binnenweg, dan zul je genoeg bars (met of zonder disco), cafeetjes, dans- tentjes en dergelijke tegenkomen. Maar hoe is het met de sfeer, met de gezelligheid? We hebben kris en kras wat adressen opgekregen en we dachten, dat het wel leuk zou zijn daar eens een kijkje te nemen het met de sfeer en die gezelligheid afzonderlijk op pad en bezochten de volgende gelegenheden. 't ROEFJE Wie eens gezellig zijn avond wil doorbrengen in een piepklein cafeetje, moet eens naar het Roefje gaan. Je kunt er allerlei soorten buitenlandse kaas eten en allerlei soorten wijn drinken. De meubilering is eenvoudig en bestaat uit houten banken en tafels. Op de avond dat wij 't Roefje bezochten troffen we er de Amsterdamse troubadour Peter Veltman, die eigen gecomponeerde liedjes zong en zichzelf daarbij op de gitaar begeleidde. Peter vertelde ons nog, dat hij „full-prof" was en op deze manier wilde sparen om zijn studie Frans, waar mee hij volgend jaar wil beginnen, materieel te vergemakkelijken. Peter wordt veel gevraagd voor studentencafé's en heeft daarom zeer prettige ervaringen in en herinneringen aan Groningen, Utrecht, Leiden, Nijmegen enz.

Vers van 't Vat | 1968 | | pagina 29