l| T~ JUBILEUM-DOORLOPER-PUZZEL No. 100 DE PUZZELHOEK „Gewoon ademhalen en doorgaan" is een gezegde, dat ik graag wil hanteren, nu mij door de redactie er op gewezen is dat puzzel nummer 100 een speciaal raadsel moet zijn. Daar sta je! Niets zeggen en doorpompen. Goed, hierbij dan een Jubileum-doorloper, maar niet alvorens u allen zeer hartelijk dank te zeggen voor alle medeleven bij de voorgaande 99. Zonder u is er namelijk geen puzzel redactie en voor Vers van 't Vat hebben u en ik elkaar nodig. Wat de winnaars van de twee voorgaande puzzels betreft noem ik bij het Lettergreepraadsel de namen van mevrouw A. Ch. Lodders-Staal te Leiden, D. Calandt te Amsterdam en F. A. Streep te Rotterdam. Bij het Kring raadsel vallen geen winnaars te vermelden, want wellicht ten gevolge van de vakantie was het aantal inzendingen kleiner, terwijl de oplossingen, die binnenkwamen, alle onjuist bleken te zijn. Toegegeven, het was een pittig raadsel, omdat het combinatievermogen vergde en daar door tijdsinvestering. En dat met die warme dagen! Enfin, de omschrijvingen van het Jubileumraadsel wijzen vanzelf hoe u moet handelen. Liet scheidingsstreepje plaatst u daar in het diagram, waar het ene woord eindigt en het andere begint. Inmiddels iedereen zeer goede vakantiedagen toegewenst en als u deze puzzel meeneemt, hetzij in de bergen of aan het meer, in de caravan of tent, in de regen of in de zon u allen veel genoegen! 1 2 5 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 2 3 4 5 6 7 8 9 1 0 11. 1 2 1 3 1 4 1 5 1 6 1 7 1 8 1 9 2 0 2 1 2 2 2 3 2 4 2 5 26 Uiterlijk 6 september a.s. zie ik gaarne uw inzending tegemoet. En de drie prijzenbonnen van 7,50 elk liggen zondoorstoven, bruingebrand voor uitreiking aan de gelukkige winnaars gereed. Keiler Oplossing Lettergreepraadsel. 1. demografie; 2. esmeraud; 3. krontjong; 4. noodweer; 5. uiteenzetten; 6. poortader; 7. pachyderm; 8. ergo- tismus; 9. laakbaar; 10. inegaal; 11. nepotisme; 12. hypo criet; 13. excitans; 14. tabernakel; 15. haander. Oplossing Kringraadsel 1. bruiloft; 2. leesbril; 3. bruinvis; 4. diversen; 5. ge meente; 6. loofhout; 7. verboden; 8. vluchten; 9. haspelen; 10. kegelen; 11. uiterlijk; 12. armeniër; 13. likeuren; 14. vermetel; 15. gesloten; 16. bijziende; 17. wezenlijk; 18. nijlpaard; 19. verraden; 20. aandelen. Horizontaal: 1thuis in alle geheimen van het vak - getal; 2. a priori (afk.) - nadoen - woonplaats voor rovers - water in N.-Holland; 3. publieke betoging - grind; 4. oppervlaktemaat - vertraging - lidwoord (Fr.) - Noach - voorzetsel; 5. op een andere plaats - klein meertje - kippeneigenschap - naschrift (afk.) - meisjesnaam; 6. koor en koorzang - van belang zijn - voegwoord - jongensnaam - rolrond halsbout; 7. platte vierkante vloersteen - onderofficier (afk.) - ontstekingskoord - muzieknoot - Turkse titel - onder het nodige voorbehoud (afk.); 8. water in N.-Brabant - onderwijsvorm (afk.) - keukengereedschap (meerv.) - laatstleden (afk.) - hetzelfde (afk.) - jongensnaam; 9. inhoudsmaat - bijbelse figuur - al - werktuig van de scherprechter - op zekere tijd; 10. harde delfstof - soort lotto-kaartpot - blok met rolschrift; 11. ontelbaar - graanopslagplaats - rivier, beek e.d. - legerorder (afk.); - 12. eerste hulp (afk.) - in Nederland populair mini-balspel - muzieknoot - automerk; 13. Chinese naam - gast - water in Friesland - geforceerde kopstem - uitstekend - reepje aan kaart; 14. water in Rotterdam - kennis opnemen - onaangenaam gevoel na drinkgelag - tijdstip (deftige stijl); 15. bijbelse reus - grondsoort - onderste breukcijfer - houtskool; 16. lid woord - soort van wilde haver - deel van de dag - soort belasting (afk.) - vod - watering; 17. meisjesnaam - ademhalingsorganen - op erewoord (afk.) - zo nu en dan - Engelse universiteitsstad; 18. ongegist druivensap - met een spies doorsteken - pers. vnw. (Frans) - boom soort - lage temperatuur; 19. rangcijfer - zeer goede - vaste regel (natuurkunde) - verkorting van Indo-Euro peaan; 20. en dergelijke (afk.) - Europeaan - geld in het algemeen - uitgestrekt, wijd - eerstkomende (afk.); 21. wijze van optreden - vertegenwoordigster - godsdienstig gebouw; 22. tijdperk - percentsgewijze toeslag op de vracht - scheikundig element (afk.) - gevangenis - pers. vnw.; 23. kleurling - ordedienst (afk.) - land in Europa - Engelse huisknecht; 24. ten name (afk.) - niet deze - land in N.-Afrika - haarverlies bij dieren - voorzetsel; 25. boomsoort - algehele bewusteloosheid - stelsel - Amerikaanse jongensnaam - scheikundig element (afk.); 26. grasveld (o.a. voor sport) - bedrukt - ijzerhoudende grond - getal. 22

Vers van 't Vat | 1968 | | pagina 24