Succesvolle deelname van de Heineken groep Het grootse wandelevenement, de Nijmeegse Vierdaagse, is weer achter de rug. De Heineken deelnemers, twintig aan de start, zeventien aan de finish, hebben het er uitstekend afgebracht. We hebben iets van hun prestaties met eigen ogen gezien en zeggen graag „Alle lof en bewondering!" We hebben hen ook een eindweegs vergezeld en zelfs de glorieuze intocht langs de kilometers lange rijen toeschouwers meegemaakt. Het was fantastisch! Het voorbij- marcheren ook op de andere dagen van de Heineken wandelaars (door het Rotterdamsch Nieuwsblad 'De gentlemen van de Vierdaagse' genoemd) ontlokte de toeschouwers voortdurend allerlei plezierige reacties, zowel wat hun optreden als wat de naam Heineken betrof. Iets om toch echt wel een beetje trots op te zijn. Van de leider van de groep ontvingen wij een korte samenvatting van de Vierdaagse wandeltocht, voor welke extra prestatie wij hem graag dank zeggen. Red. Twintig wandelaars van Heineken namen deel aan de 52e Vierdaagse te Nijmegen, te weten vijftien uit Rot terdam, vier uit Den Bosch en één uit Amsterdam. Er was een groep van veertien deelnemers op de 40 km ingeschreven, terwijl er drie op de 30 km en drie op de 50 km hun beste wandelbeentje zouden voorzetten. Op maandag 15 juli arriveerden de Rotterdammers om half twee 's mid dags op het station te Nijmegen, waar zij begroet werden door de Bossche naren. Gezamenlijk gingen we in een overvolle stadsbus naar het hotel, waar we onze Amsterdamse wandel vriend ontmoetten. De groep op de 40 km De eerste dag startten we reeds om half zes van de Wedren onder voor het wandelen zeer gunstige omstandig heden. Na een voorspoedige tocht van ongeveer drieëneenhalf uur, waar bij we door de plaatsjes Lent en Bommel trokken, bereikten we de eerste grote rustpost in Eist. Hier werden zowel de inwendige mens als zijn uitwendige onderdanen verzorgd. Via Valburg ging het snel naar Oosterhout om aldaar onze tweede verzorging te ondergaan. Hierna rest ten ons nog de Waaldijk en de Waal brug, via welke we betrekkelijk vroeg, twee uur, in Nijmegen arriveerden. Op de tweede dag stonden we weer om half zes startklaar voor 'de dag van Wijchen'. Langs Weurt liepen we over de Waaldijk naar Beuningen, waar we een korte pauze hielden. Vervolgens voerde de route ons over een lange grint- en zandweg naar Wijchen, in welke plaats duizenden Alle deelnemers kwamen op de laatste dag in Malden bij elkaar voor de gezamenlijke intocht. De heren Oosterbroek en Hoogvliet (van de P.U.R.) met hun echtgenoten over handigden hier de bloemen. V.l.n.r. de zeventien wandelaars, die de Vierdaagse volbrachten: J. F. L. Jansen (40 km), D. T. C. van Roosmalen (50), mevr. J. Jansen (40), J. J. A. Teygeman (40), mevr. C. Reppel (40), E. C. A. van der Hoff (30), mej. A. H. E. Veenendaal (30), A. J. Houtbraken (40), J. Zwanenburg (40), mevr. J. R. Zwanen burg (30), J. L. C. R. van Roosmalen (40), C. Vaandrager (40), mej. J. M. J. Streuper (40), A. Koning (40), mej. J. H. Wolkenfeit (40), M. J. A. Eekels (50), C. Timmers (40), groepsleider.

Vers van 't Vat | 1968 | | pagina 20