Zo'n zestig dashondjes Dit is zijn hobby (20) De kennel „Van Erikshoff". Op de voorgrond rechts het allereerste hondenverblijf, het begin van de hobby van de heer Van Esch (inzet), hier samen met Triomph, een van zijn kampioenen. M. G. VAN ESCH: Vlijmen, een mooie middag in mei. De begroeting door de bewoners van de kennel „Van Erikshoff" aan de Burgemeester Van de Venstraat is luidruchtig, om niet te zeggen oor verdovend. De nadere kennismaking blijkt echter allerhartelijkst te zijn. Als we een van de omheinde ruimten binnengaan, worden we in de kortste keren omringd door, en als we even later neerhurken, bijna bedolven onder een twintigtal jonge teckels. We zijn op bezoek bij een van onze Bossche mensen, de heer M. G. van Esch, de trotse eigenaar van een kennel met zo'n zestig dartele dashondjes. Hoewel we hem nog niet eerder ontmoet hebben, kennen we hem eigenlijk toch al een beetje. Van een foto. Enkele jaren geleden redde hij een kind van de verdrinkingsdood en het verhaal van die redding ver scheen met zijn foto in Vers van 't Vat. De heer Van Esch was toen, als chauffeur, en route met een van onze grote vrachtwagencombi naties. Ook nu nog sturen zijn sterke 14 handen dagelijks een vrachtwagen- met-aanhanger naar allerlei bestem mingen in ons land. Buiten de baas z'n tijd zijn diezelfde handen uren lang bezig met de uitgebreide verzorging van zijn honden. Zeven envijftig zijn het er, met nog drie op komst, zoals enkele weken later zal blijken. De hobby van de heer Van Esch stamt uit zijn jeugd. In de Sinter klaastijd staat er maar één ding op zijn verlanglijstje: een hond. Hij heeft sindsdien verschillende viervoe ters als speelkameraad gehad. Een gedeelte van de honden is in gescheiden verblijven ondergebracht. Achter de heer Van Esch de ruimte, waar de teckels kunnen spelen en ravotten. Ongeveer zes jaar geleden wordt de basis gelegd voor iets, dat zou uit groeien tot een niet eens zo kleine

Vers van 't Vat | 1968 | | pagina 16