THE YALE UNIVERSITY HAND IN DEN BOSCH Op vrijdag 14 juni ontving Heineken de Yale University Band uit New Haven (Connecticut) voor een rond leiding door de Bossche brouwerij. De band is in 1718 opgericht en ge noemd naar zijn stichter, Elihee Yale uit Wales, Engeland. Dit jaar viert het muziekkorps dus zijn 250-jarig bestaan en het beëindigt daarom zijn tournee door Nederland, West-Duits- land, Oostenrijk, Zwitserland, België en Engeland met een herdenkings concert op 6 juli in een kerk in Wales. Het is nu voor de vierde keer dat deze band, zij het in een andere be zetting, een tournee door Europa maakt. De leider van het orkest, Mr. Keith Wilson, professor in de muziek, vindt het namelijk zeer belangrijk, dat de musici ervaring opdoen in Europa, omdat de Europeaan, vol gens hem, weer anders reageert dan de Amerikaan. De 75 man tellende band bestaat hoofdzakelijk uit blazers alsmede een paar drummers en één bassist, die samen een geluid produceren, waar je stil van wordt. Een warm applaus. Na de rondleiding door de brouwerij waren ze zo enthousiast, dat ze graag een paar nummers in de kantine wil den spelen. Dat het een succes was ziet u op een van de foto's. De ontvangst door Heineken werd besloten met een Brabantse koffie maaltijd in de Raadskelder in Den Bosch. Hier werd aan de heer Brill een oorkonde overhandigd als blijk van dankbaarheid voor de genoten gastvrijheid. Daarna vertrok de band naar Tilburg om daar een concert te geven voor de Katholieke Hogeschool. Het pro gramma bestond uit zowel klassieke als moderne werken, die bewezen dat deze band, (zij het na lange studie) op muziekgebied van alle markten thuis is. Vooral enkele nummers uit de opera Porgy and Bess van Gersh win hebben op mij veel indruk ge maakt. I.V. De band tijdens het optreden in de Bossche kantine. Goud tussen het koper.

Vers van 't Vat | 1968 | | pagina 15