DERDE TECHNISCHE CONFERENTIE VOOR W.-AFRIKA Grand Prix - Zandvoort Heineken introduceerde camping mini-racing Onder auspiciën van Heineken Tech nisch Beheer en met Nigerian Brewe ries Ltd. als gastheer werd op 10 en 11 april in Lagos de derde West- afrikaanse technische conferentie ge houden. Aan deze conferentie namen, behalve een delegatie van H.T.B. onder leiding van de heer Gombert ook deel de Technical Manager van Nigerian Breweries Ltd. en de be- drijfs- en produktieleiders van de met ons geassocieerde brouwerijen in Bur gos, Freetown, Kaduna, Kumasi, Lagos en Moundou. Gedurende deze tweedaagse conferen tie werd een groot aantal verschil lende vraagstukken besproken. Bo vendien maakten de deelnemers van de gelegenheid gebruik de uitbreidin gen van de brouwerij te Lagos (een nieuw brouwhuis en aanzienlijke uit breidingen van het kelderblok en de machinekamerinstallaties) te bezichti gen. Op bijgaande foto, genomen bij de nieuwe conische tanks, ziet u v.l.n.r. de heren Gerritsen, Welmers, Gombert en Ulenberg. De conferentie kan als zeer geslaagd beschouwd worden. Gespreksontmoe- tingen als deze zijn ook reeds enkele De race om de Grote Prijs van Neder land, zondag 23 juni op het circuit van Zandvoort verreden, werd een triomf voor de Schot Jackie Stewart. Na de officiële huldiging kreeg de kersverse winnaar ook een Heineken trofee aangeboden, een Delftsblauwe reuzepul, gevuld met ons gouden gerstenat. Een dronk op de overwin ning leverde hem, zoals u op de foto kunt zien, een prachtige schuimsnor op. Voor de aanvang van de race rolde onze Variomaton eenmaal over het circuit, daarmee de aandacht van de vele duizenden bezoekers trekkend. Verder was op het middenterrein, in samenwerking met twaalf andere be drijven, een perscentrum ingericht, waar Heineken de journalisten en cameramensen een dronk en een har tig hapje aanbood. keren in Singapore gehouden. Het ligt in de bedoeling in het najaar een dergelijke bijeenkomst in Kinshasa te doen plaatsvinden. Enkele tienduizenden vakantiegangers in tweeënveertig campings, verspreid over het hele land, zullen dit seizoen kennisgemaakt hebben met het grandioze zomerevene- ment, dat op 24 juni door ons geïntroduceerd werd: de Heineken camping mini-race kampioenschappen 1968! Zeven weken lang trok de Heineken-Carrera karavaan door Nederland en bracht telkens één dag in de kan tine van een van de deel nemende campings een wedstrijdbaan van 15 me ter op tafel. Tegen inleve ring van drie Heineken kroonkurken of drie lege rondjes kon men een deel nemerskaart verkrijgen. Degenen, die in de trai- ningsritten de beste resul taten boekten, streden 's avonds in de finale om de titel „kampioen van de camping". De landelijke finale, waarin uitgemaakt zal worden wie zich „Camping kampioen mini-racing 1968" mag noemen, zal op 23 september in Amsterdam ge houden worden. Gezien de geweldige belangstelling en het grote enthou siasme, waarmee de races op de campings zijn ontvangen, mogen wij vaststellen, dat dit attractieve evenement bij het recreatiezoekende publiek is ingeslagen. Naar schat ting hebben meer dan tienduizend mini-coureurs deel genomen aan de Heineken races, die verder door nog eens een veelvoud van toeschouwers zijn bijgewoond.

Vers van 't Vat | 1968 | | pagina 14