SCHOORSTEEN VOOR NBEUWE STOOMKETEL SLOPERSPECH Een van de spectaculaire werkzaamheden in het kader van de reconstructie van de brouwerij te Rotterdam was het plaatsen van de 25 meter hoge stalen schoorsteen, die behoorde bij de op 20 mei jl. gearriveerde, nieuwe stoomketel. Op 4 juni werd de 6V2 ton wegende schoorsteen door een kraan met een mast van 39 meter over enkele leidingen getild en op zijn plaats gezet. Inmiddels om precies te zijn op 8 juli om elf uur 's morgens heeft de nieuwe ketel de gehele stoom voorziening van de Rotterdamse brouwerij overgeno men. Het bestaande ketelhuis is buiten bedrijf gesteld, maar zal voorlopig nog als reserve-eenheid achter de hand blijven. De nieuwe stoomketel, hier na aankomst op het terrein, heeft voorlopig een plaats (in de openlucht) gekregen tussen de machinekamer (links) en het ketelhuis (rechts). Foto M. A. Kleine, H.T.B. Een machtige kraan tilde de stalen, 25 meter lange schoorsteen over enkele leidingen en plaatste hem op zijn voetstuk. De situatie 's morgens om ongeveer acht uur, gezien vanaf de begane grond Rotterdam. Het is allemaal nogal meegevallen, hoewel de zaak er aan vankelijk tamelijk ernstig uitzag. Op de vroege morgen van de 28ste juni kregen de slopers (die toch echt voor geen kleintje vervaard zijn) de schrik van de dag. Zij constateerden, dat de laatste eestsilo, die gesloopt werd, begon scheef te zakken en daarbij een muur aan de zijde van de Linker Rottekade naar buiten drukte. In allerijl werd de Rottekade afgezet, omdat het gevaar niet denk beeldig was dat de muur om zou vallen. Zo ver is het gelukkig niet gekomen. Nadat de deskundigen de situatie hadden opgenomen, werden snel de nodige maatregelen getroffen. Men plaatste onder andere de top van de mast van een dragline tegen de muur, terwijl de silo zelf met een staalkabel werd verankerd. Daarna begon men zo snel mogelijk met het slopen van het overhellende gedeelte, 's Middags was het gevaar geweken en kon de Rottekade weer opengesteld worden voor het verkeer. en enkele uren later vanaf het dak van het brouwhuis. 11

Vers van 't Vat | 1968 | | pagina 13