ernstig gewond. Verder werden en kele personen, die het kantoor reeds verlaten hadden, door rondvliegende brokstukken getroffen. Onmiddellijk na het gebeuren werd er groot alarm geslagen en kwam de B.Z.B. in actie. De brandweer en de reddingsdienst waren binnen enkele minuten ter plaatse en stelden de slachtoffers, die door de brand werden bedreigd, in veiligheid. De brand weer bestreed vervolgens het vuur met een nevelkogel en enkele stralen. FOTO LINKS: E.H.B.O.-ers verlenen ter plaatse eerste hulp. Daarachter twee leden van de bedrijfsbrand weer met de nevel kogel. Zevenhonderd liter afgewerkte olie zorgden voor een fikse brand en een stevige rookontwikkeling. FOTO RECHTS: In het gewondennest. Op donderdagmiddag 26 juni hield de brouwerij in Den Bosch een B.Z.B.- oefening, waarbij zowel de brand weer, de E.H.B.O. als de reddings dienst betrokken waren. Om het geheel zo echt mogelijk te maken hadden enkele vrijwilligers zich als „slachtoffer" k(l)eurig laten schminken door de heer C. Korthout, lid van de Bossche E.H.B.O.-fede- ratie. De „ramp" was ontstaan door een lek in de aardgasleiding, waardoor zich een explosief mengsel in een riool leiding had gevormd. Door onbeken de oorzaak was dit gasmengsel tot ontploffing gekomen, waarbij een houten kantoorgebouw volkomen werd vernield. De ontploffing ging gepaard met een grote steekvlam, waardoor een begin van brand ont stond. Een aantal werknemers, dat zijn werkzaamheden in dit kantoor juist had beëindigd, raakte door het instorten van het gebouwtje en de optredende steekvlam min of meer FOTO BOVEN: Het terrein van de "ramp".

Vers van 't Vat | 1968 | | pagina 10