Het restaurant met rechts de bar annex keuken. Aan de leestafel de politicus drs. Gruyters. voor directe radioverslagen en voor het beluisteren van Kamerzittingen, terwijl ook werkkamers, vergader kamers en ruimten voor (pers-)con- ferenties aanwezig zijn. Bovendien is men bezig met de sa menstelling van een goed geoutil leerde bibliotheek. Ten behoeve van de poorters wordt in Nieuwspoort een centrale agenda bijgehouden van velerlei evenemen ten en persconferenties, waarbij Nieuwspoort tevens zorgdraagt voor de coördinatie. Niet minder belangrijk dan al het voorgaande is het kleine restaurant- met-bar, waar journalisten en poli tici elkaar treffen in een sfeer van vriendschap en vertrouwen. Een gul den regel is dan ook dat gesprek ken, die in deze ruimte worden ge voerd of mededelingen die daar worden gedaan, nimmer, tenzij met uitdrukkelijke toestemming, aan de openbaarheid mogen worden prijs gegeven. Een poorter, die misbruik maakt van dit vertrouwen, wordt onmiddellijk als lid geroyeerd. De zekerheid, dat men in deze ruimte vrijuit kan spreken, bevordert uiter aard de goede verstandhouding tussen allen die elkaar in de gezel lige bar treffen. Naast dit alles worden regelmatig in Nieuwspoort door ambassades van diverse landen avonden gege ven in de stijl van het land. Ook deze avonden dragen veel bij tot een beter begrip tussen Nederland se journalisten en hun buitenlandse collega's en de leden van de diver se ambassades. De namen, die aan de verschillende ruimten in Nieuwspoort zijn gege ven, herinneren aan enkele illustere voorgangers in de journalistiek. De bar „Casteleyn" is geheten naar de uitgever van het eerste dagblad De fraai ingerichte Saile Luzac met aan de ene zijde de bibliotheek In de bar van Nieuwspoort wordt een voor treffelijk glas Heineken getapt. ,,De Opregte Haarlemmer", die in 17-de eeuwse kronieken staat be schreven als een kenner zonder weerga van de Staatsgeheimen! De gecombineerde conferentiezaal/ bibliotheek „Salie Luzac" ontleent haar naam aan Mr. Johan Luzac, een Franse vluchteling uit de 18-de eeuw, die nauw contact onderhield met de Amerikaanse president Adams en die door het publiceren van zijn briefwisseling met Adams als het ware de voorganger is ge worden van alle buitenlandse cor respondenten. ,,'t Vlak", een ruimte die gebruikt wordt onder andere voor het hou den van recepties komt uit in de „Opkamer" van waaruit men recht- De keuken: slechts enkele vierkante meter, uitstekende maaltijden.

Vers van 't Vat | 1968 | | pagina 26