TEE J l SET WIE HELPT EI MEE EEN SPINNENDE DETECTIVE TE MAKEN Schriftelijk interview H 1. Wanneer is jullie groep opgericht? Juli 1966. Hebben jullie steeds in dezelfde bezetting gespeeld? Nee, door een te snelle populariteit, gin gen sommige spelers te vaak over. 2. In welke stad spelen jullie het liefst? In iedere plaats in Nederland. 3. Wanneer ben je voor het laatst naar de kapper geweest? Iedere week verplicht. 4. Hobby's? Zwemmen, paardrijden, tennissen. 5. Hoe denken jullie over de „transcendente meditatie"? Opzet ontzettend goed, jammer, wordt nooit verwezenlijkt. 6. Politieke belangstelling? Dit is te wisselvallig. 7. Spelen jullie uitsluitend eigen werk? Niet alleen, zeer belangrijk Otis Redding etc. 8. Wat vind je van het Nederlandse publiek? Erg dankbaar. 9. Wat eet je het liefst? Rijsttafel. 10. Wat vinden jullie van het peil van de Ne derlandse beatgroepen? Erg achteruit gaan, te weinig topgroepen. Het enige wat je ervoor moet doen is dit verhaal lezen, de tv afzetten, een stukje papier en een pen pakken, er gemakkelijk voor gaan zitten en een vervolg schrijven. De bedoeling is dat in de komende maanden steeds weer iemand anders een nieuw vervolg maakt, ledereen mag meedoen, jong en oud. Het beste vervolg wordt telkens beloond met een platenbon van f 4,50. Hij of zij, die te zijner tijd het slot schrijft, ontvangt een platenbon van f 15, Doe je best en laat ons weten hoe het verhaal verder gaat. irèi HET WAS een gure winteravond. Een storm raasde door de stad en legde de bomen haast plat tegen de grond. Nie mand waagde zich op straat, alles zag er somber en donker uit. Het licht van de straatlantaarns maakte een spookachtig geheel van de buurt, waar enige krotten stonden. Een man leunde tegen een van de lantaarnpalen, de hoed diep over de ogen, een sigaret tussen de lippen. Hij keek op zijn horloge, trok de hoed wat verder over de ogen, gooide zijn sigaret weg en ging een van de krotten binnen. Op zijn kantoor zat rechercheur Priemoog met zijn ballpoint te spelen. Hij verveelde zich. Er was niemand met wie hij een gesprek kon aanknopen. De anderen waren op surveillance. Uit pure verveling stak hij weer een sigaret op, keek op zijn horloge en schoof zijn stoel wat verder achteruit en maakte het zich, voor zover dit mogelijk was, gemakkelijk. Plotseling schoot hij op uit zijn luie houding, pakte de hoorn van de telefoon, die luid rinkelde, en noemde de naam van het bureau. Een stem aan de andere kant van het toestel schreeuwde iets over een moord, dan een klap, gestommel en toen niets meer. Rechercheur Priemoog was opeens klaarwakker, pakte zijn jas en hoed van de kapstok en liep de deur uit. Maar waar moest hij beginnen en was het geen grap geweest? Op deze vragen wist hij geen antwoord. Hij ging zijn kan toor weer binnen en riep de surveillancewagens op. Hij gaf letterlijk door wat hij gehoord had en vroeg zijn collega's overal goed uit te kijken, vooral in de krottenwijk, waar de laatste tijd nogal eens iets te doen was. 11. Toekomstplannen? Platen in Engeland. emmy Smelt samen Bezink in 't vat zodat het steunen op de top van kracht de wolken breekt de wateren leegt Groet de Meester dank hem dat de dag van 't sterven zo nabij is. margót

Vers van 't Vat | 1968 | | pagina 24