"Doet a oo& mee? DE PUZZELHOEK L Reeds verscheidene malen heb ik u via deze rubriek de gelegenheid geboden, om tot het zelf samenstellen van een puzzel te komen, waarvan ik de toezending voor moge lijke opname in de Puzzel- hoek gaarne tegemoet zie. Andere samenstellers bren gen andere ideeën naar voren en laten we eer lijk zijn, verlichten mijn ar beid, vooral als het zo tegen de vakantietijd loopt. Wees dus niet beschroomd; iedere logische puzzel, gemakkelijk of wat meer ingewikkeld, is van harte welkom. In dit kader mag ik u der halve voor deze maand een Lettergreepraadsel aanbie den van de hand van de heer H. van Zuylen te Am sterdam, die ik daarvoor hartelijk dank zeg. Alvorens echter tot de be spreking daarvan over te gaan, wil ik u eerst de na men noemen van de door het lot aangewezen win naars van het kruiswoord raadsel, te weten: mej. Y. Gieles te Den Bosch; mej. H. Bernsen te Amsterdam en de heer A. Breeman te Rotterdam. Allen van harte. Wat het Lettergreepraadsel betreft, geef ik u de redactie van de heer Van Zuylen als volgt weer. Uit de volgende lettergrepen: a -baar - ber - chy - ci-criet-de- der-der-derm-e-een-er - es-ex- fie-gaal-go-gra-haan - hy - in- jong-kel-kront-laak-me-me- mo-mus-na-ne - nood - pa - po- po - poort - raud - ta -itans-ten- tis-tis-uit-weer-zet- kunnen 15 woorden van de volgende betekenis gevormd worden: 1. statistische volksbeschrijving - 2. smaragd - 3. soort Indische gitaar - 4. noodzakelijke verdediging bij aanranding - 5. ver klaren - 6. ader, komend uit de ingewanden en zich vertakkend in de lever - 7. dikhuidige - 8. kriebelziekte, veroorzaakt door tarwe, waarin moederkoren is terechtgekomen - 9. berispelijk - 10. ongelijk - 11. neefschap - 12. schijnheilige - 13. opwek kend middel - 14. bijbelse tent of hut - 15 hengselmand om vruchten te plukken. Indien u deze woorden onder elkaar opschrijft, vormen de eerste en de vierde letters van boven naar beneden gelezen een gezegde. Hoe luiden de woorden en hoe het gezegde? Gaarne ontvang ik uw gewaardeerde inzendingen uiterlijk 31 mei a.s. in Amsterdam. En u weet het, 3 prachtig uitgevoerde cadeaubonnen van ieder 7,50, worden voor u beschikbaar gesteld. Veel genoegen en mocht u een zelf samengestelde puzzel inzenden, reeds bij voorbaat hartelijk dank daarvoor. Keiler 22

Vers van 't Vat | 1968 | | pagina 22