<:~Cock óp ?e facte ONZE KINDERTON „Tante Ellie, wij gaan even een eindje wandelen, hoor." Tante Ellie keek op van het boek dat ze aan het lezen was naar het meisje dat haar hoofd om een hoekje van de deur stak. „Goed Loesje, zullen jullie niet te ver weg gaan?' „Nee, tante Ellie", zei Loesje en deed de deur dicht. „Dat is gelukt", fluisterde ze tegen haar broertje en zusje die achter haar ston den, „kom maar gauw mee". En weg holden ze. Weet je waarom? Loesje had een plannetje bedacht. Over een poosje was het groot feest bij hen thuis. Dan was het 121/2 jaar geleden dat vader en moeder gingen trouwen. Oma had gezegd dat Loesje, Ronnie en Rianneke eigenlijk ook een ca deautje aan vader en moeder moesten geven. Dat was natuurlijk maar een grapje van oma, maar Loesje had er over nagedacht. En wat was nu haar plannetje? Ze zouden samen op de foto gaan en die foto aan vader en moeder geven. Om de foto te kunnen betalen had den ze een hele tijd lang al het geld opgespaard dat ze wel eens van de opa's en oma's kregen. Vandaag ging het gebeuren. Moeder was de hele dag weg en tante Ellie paste op hen. Maar tante Ellie had een mooi boek gevonden en zo konden ze veel doen zonder dat tante Ellie er iets van merkte. Stilletjes hadden ze hun mooiste kleren opgezocht en nu wa ren ze op weg. Het plannetje lukte. Vader en moeder wisten er helemaal niets van. Zelfs Rianneke, die pas zes was, had haar mond niet voorbij gepraat. „Leuk, hè jongens", zei Loesje. „Nou", zei Ronnie, „wat zul len pap en mam kijken zeg! Ja, ze zullen vast niet geloven dat wij zelf de centjes opgespaard hebben", zei Rianneke. Wat hadden ze een plezier, die drie. Ze waren bijna bij de foto graaf en holden om 't hardst. Maar dat hadden ze beter niet kunnen doen, want opeens „O, Loes ik ben gevallen!", huilde Rian neke. Loes vlóóg naar haar toe. „Is 't erg, Rian?", vroeg ze geschrokken. Rianneke was alweer gaan staan en keek naar haar knie, die bloedde en naar haar vuile jurk. „Watwat moeten we nu? En kijk eens, er zit ook een scheurtje in m'n jurk", snikte Rianneke. Loesje begon ook bijna te huilen. „Nu kunnen we niet op de foto en moeten we alles aan mammie vertellen", zei ze. „Waarom?", zei Ronnie nu. Boos keken de twee meis jes hem aan. „Ja", zei Loes, „of moeten we die jurk in de kast han gen en net doen of de kaboutertjes het gedaan hebben?" „Natuurlijk niet", vond Ronnie, „maar we kun nen toch wel even naar oma gaan? Daar zijn we vlakbij". „O ja", zei Rianneke, „oma weet er vast wel iets op". Ze hield meteen op met huilen. Al gauw waren ze bij oma, die ver schrikt opkeek toen ze de drie kinde ren ineens aan zag komen. „Rian, wat is er met jou gebeurd? En waarom hebben jullie allemaal je beste kleren aan?" Ronnie vertelde het hele ver haal aan oma. En ja hoor, oma wist raad. Ze nam Rianneke mee naar de badkamer. Daar werd haar knie ge wassen en kreeg ze er een mooie pleister op. Toen borstelde oma Rian- neke's jurk af, die gelukkig niet zo erg vuil was en in een wipje had oma de jurk gemaakt, zonder dat je er nog iets van kon zien. „O, oma", zei Loesje, „als we u toch niet hadden, dan was er niets van ons plannetje terecht gekomen". Oma lachte. „Maar goed dat ik er wel ben, hè? Wachten jullie even, dan trek ik mijn jas aan. Ik ga wel even met jullie mee, voor er weer iets raars gebeurt." Even later waren ze weer op weg. Nu niet met z'n drieën, maar met z'n vieren. Dankzij oma konden Loesje, Ronnie en Rianneke een paar weken later de foto aan hun vader en moeder geven. En dat die er erg blij mee waren, kun je natuurlijk wel begrijpen. Leny 19

Vers van 't Vat | 1968 | | pagina 19