P. DE GIER E. C. A. VAN DER HOFF Afscheid Op 28 maart namen we in Den Bosch afscheid van de heer P. de Gier. De heer De Gier, die om gezond heidsredenen reeds enige maanden niet meer op de brouwerij werkzaam was, werd op de dag van zijn af scheid met zijn echtgenote door ir. Ten Bruggen Cate op diens kamer ontvangen. Daar werd hem in het bijzijn van de heren Hendrikx, Van Berkom en Peet de pensioenbrief overhandigd. Na deze officiële ont vangst begaf het gezelschap zich naar de kantine, waar de heer Ten Bruggen Cate als eerste het woord voerde. Aan het slot van zijn toe spraak. waarin hij het arbeidsverle den van de heer De Gier bij de brou werij en daarvoor de revue liet pas seren, bood de bedrijfsleider onder dankzegging voor de bewezen dien sten symbolisch het fotoalbum aan en overhandigde mevrouw De Gier een boeket bloemen. De heer Peet, sprekend namens ka der en personeel van de bottelarij, vertolkte hierna de dank van allen in deze afdeling voor de bijzonder prettige samenwerking. Hij liet zijn woorden vergezeld gaan van een kist sigaren. De heer Marechal, die hier na aan het woord kwam, bood na mens het gehele personeel een fraaie televisiefauteuil aan en sprak de wens uit dat de heer De Gier nog lang hierin zou mogen uitrusten na de vermoeienissen van zijn vogel hobby. Een lange rij collega's en bekenden kwam hierna persoonlijk afscheid nemen. In zijn dankwoord prees de heer De Gier speciaal de prettige samenwerking binnen de Heineken gemeenschap en noemde de tijd bij de brouwerij een onvergetelijke pe riode in zijn leven. J v d G De heer Van der Hoff (I.), luisterend naar een van de toespra ken ter gelegenheid van zijn afscheid; rechts de heer Kamp horst. Aan het einde van de middag van de 29ste maart nam de Rotterdamse Heineken gemeenschap afscheid van de heer E. C. A. van der Hoff. Hij is de laatste van de drie generaties Van der Hoff, die sinds 1881 de brouwerij gediend hebben. Hij begon zijn loopbaan op de expeditie, „ver huisde" daarna naar het filiaal aan de Parallelweg dat, zoals de heer Nuboer in zijn toespraak zei, juist op deze dag zijn poorten definitief had gesloten. Vroeger was dit filiaal een belangrijke Heineken „vestiging" in Rotterdam-Zuid en de tijd, die de heer Van der Hoff daar heeft ge werkt, vormde een heel stuk van zijn leven. Na zijn waardering geuit te hebben voor al hetgeen de heer Van der Hoff in het belang van de brou werij had gedaan, schetste de heer Nuboer in het kort diens vele ver diensten-na-werktijd. Daaruit bleek, dat de heer Van der Hoff op vele terreinen actief is geweest en dat nog is. Hij staat bekend om zijn liefde voor de hengel- en voor de wandelsport. Zijn laatste lange-af- standmars was die van Antwerpen naar Rotterdam (115 km) en hij heeft onder meer zesmaal de Vier daagse gelopen. Verder gaf hij zijn krachten aan de bridgeclub, de re vues, het mannenkoor en de hengel- club, beoefende het radio-amateur schap en stond 42 maal als donor bloed af voor zijn medemens. Tenslotte is hij ook officier van de B.B. Aan het einde van zijn toespraak dankte de heer Nuboer namens de commerciële dienst „voor alle goede zorgen" en overhandigde het perso- neelscadeau, een bedrag onder cou vert. De heer Kamps sprak van de waar dering voor de collega, die weggaat. De man, die niet alleen bereid was alles te doen wat van hem gevraagd werd, maar die bovendien zijn col lega's zoveel wist te vertellen over allerlei zaken buiten de bedrijfssfeer, die toch ook voor een mens van zo veel belang kunnen zijn. Namens de collega's waarmee de heer Van der Hoff de laatste jaren heeft samen gewerkt, overhandigde de heer Kamps een cadeau, dat uit drie delen bestond: een aasketel, een boek (Vliegend nylon) en een vistang, die tevens als opener gebruikt kon worden. Nadat mejuffrouw Veenendaal na mens de wandelclub een afscheids geschenk had aangeboden, sprak de heer Verkerk uit naam van de hen- gelclub waarderende woorden, die hij vergezeld deed gaan van een ca deau. bestaande uit een bij de hen gelsport onmisbaar attribuut. De heer Van der Hoff besloot zijn dankwoord, dat hij geheel op rijm had gesteld, met het uitbrengen van een heildronk: ,,'t Is tijd voor de laatste Van der Hoff voorwaar, Na drie generaties, gedurende onaf gebroken 87 jaar, Op uw aller gezondheid tot besluit Drink ik dit pilsje uit!" De heer en mevrouw De Gier tijdens de afscheidsreceptie. Rechts op de foto ir. Ten Bruggen Cate, links de heer Peet. 17

Vers van 't Vat | 1968 | | pagina 17