De uitbreiding van het Bossche brouwhuis In onze vorige editie maakten we reeds melding van de uitbreiding van het brouwhuis, als onderdeel" van de capaciteitsvergroting van onze Bossche vestiging, die eind 1968/begin 1969 in staat zal zijn per jaar ruim twee miljoen hl van ons meest getapte bier te produceren. Zoals u op de frontpagina van het januari/februarinummer heeft kun nen zien, is aan het bestaande brouwhuis een nieuw gedeelte ge bouwd. In de afgelopen weken wer den daarin twee brouwketels, twee klaringskuipen en twee wortketels ondergebracht. De grootte van deze ketels is gelijk aan die van het be staande brouwhuis, terwijl ook de vorm (althans van het gedeelte boven de vloer) hetzelfde is. Te zijner tijd zal de uitbreiding samen met het huidige brouwhuis één groot geheel gaan vormen waarin niet minder dan zestien ketels staan opgesteld. Daar bij moet worden aangetekend dat de laatste zes ketels als een aparte een heid zullen gaan werken. De besturing van de zesketelziederij Halverwege. wordt nagenoeg geheel automatisch. De hiervoor benodigde schakel- en regelapparatuur zal een plaats krij gen onder en naast het bestaande signaleringspaneel, dat eveneens uit gebreid wordt. Verder zal in het nieuwe gedeelte een systeem van grenswaardebewaking worden toege past. Dit betekent onder andere dat een groot aantal temperatuuraanwij- zingen niet meer door schrijvende instrumenten zal worden geregis treerd maar dat alleen nog afwij kingen van de gewenste waarden worden gesignaleerd en vastgelegd. In de verdieping boven de zesketel ziederij komen een nieuwe maalin- stallatie en enkele meelbunkers te staan. Ten behoeve van de elektrici teitsvoorziening wordt op de begane grond een nieuw transformatorsta tion geplaatst. Ook zal over het grootste gedeelte van de totale op pervlakte van de uitbreiding een nor male kelderverdieping worden aan gelegd als voortzetting van de be staande kruipkelder onder de grote ziederij. Deze kelderruimte staat straks via een eveneens nieuwe lei dingtunnel, die voor de grote ziederij langs is doorgetrokken, in verbin ding met de bestaande leidingtunnel onder het gist- en legkeldergebouw. Wanneer alles volgens de verwach tingen verloopt, zal het nieuwe ge deelte van het Bossche brouwhuis begin volgend jaar in bedrijf worden genomen. Met behulp van een handlier werd het gevaarte verder naar binnen getrokken. Het middendeel van een van de beide wortketels (gewicht 3800 kg) wordt voor zichtig naar binnen ge manoeuvreerd. De ko peren ketels werden geleverd door de firma Ziemann in Ludwigs- burg, West-Duitsland.

Vers van 't Vat | 1968 | | pagina 9