DE RECONSTRUCTIE Nogmaals de perspectieftekening uit 1873 met daaronder een foto, die enkele jaren na de bouw van de brouwerij werd gemaakt. Op de kapconstructie en een paar kleine details na is het complex precies zoals op de perspectief tekening was aangegeven tot stand gekomen. Bij de cijfers op de tekening: 1. Mouterij, eerste gedeelte (later is er nog een stuk aangebouwd). 2. Kantoor. 3. Stookgang (destijds aan de voorzijde gesloten). 4. Portiershuisje. 5. Ziederij, met daarachter machinekamer en ketelhuis. 6. Gist- en ijskelder. 7. Woonhuis (dat nog steeds zo wordt genoemd). 8 en 9. Legkelders. 10. Paar denstal (op de tekening niet zichtbaar). OP 14 DECEMBER 1967 werd in de raadskelder van de Rotterdamse brouwerij een persconferentie gehou den, tijdens welke de directie bij monde van drs. G. L. Rinkel in grote trekken heeft uiteengezet wat er in de komende jaren met de Heineken vestiging in de Maasstad gaat gebeuren. De meeste grote dagbladen publiceerden daarop een min of meer uitvoerig artikel over wat wij intern de reconstructie van de Rotter damse brouwerij zijn gaan noemen. Drie weken te voren was in het novembernummer van Vers van 't Vat een eerste artikel over de reconstructie ver schenen. Daarin heeft u onder meer kunnen lezen wat de redenen zijn geweest die hebben geleid tot het besluit de huidige brouwerij af te breken en een nieuw bedrijf op de plaats van het oude te bouwen. De voorbereidingen Inmiddels zijn er enkele maanden verstreken. In die tijd is hard gewerkt aan de voorbereidingen die nodig waren om de eerste fase van de reconstructie, waar voor de werkzaamheden binnenkort zullen aanvangen, volgens plan te laten verlopen. Een van de eerste maatregelen was de verhuizing van het centrale magazijn dat gevestigd was in de kelderverdieping van het mouterijgebouw. Het slopen van de oude mouterij vormt een onderdeel van de eerste fase van de reconstructie en derhalve diende tijdig omgezien te worden naar een nieuw onderkomen voor de heer Ver kerk, zijn medewerkers en de duizenden artikelen, 2

Vers van 't Vat | 1968 | | pagina 4