Hoofdkantoor in Amsterdam krijgt (nieuwe) ruimte De reeds geruime tijd bestaande plan nen voor de uitbreiding van het hoofdkantoor in Amsterdam hebben nu hun definitieve vorm gekregen. Zo spoedig als mogelijk is zal met de uitvoering worden begonnen, die in eerste aanleg bestaat uit de sloop van de aangrenzende panden langs de Nicolaas Witsenkade. Op de vrij komende ruimte zal een nieuw ge bouw verrijzen, dat in dezelfde stijl zal worden opgetrokken als het jong- het gebouw van de Volkskrant aan de Wibautstraat. Sinds eind vorig jaar zijn daar, op de zesde verdie ping, gevestigd Heineken Internatio naal, het Pensioenfonds en de afde lingen export, public relations en assurantiën. De Heineken gemeenschap in de Wibautstraat beschikt over een eigen, kleine telefooncentrale met een apart nummer, dat we voor de goede orde hier nog even vermelden: 924343. Foto rechtsboven: Het oudste gedeelte van het hoofdkantoor, het voormalige huis van de familie Heineken, op de hoek van het Tweede Weteringplantsoen en de Nicolaas Witsenkade. ste deel van het huidige kantoor. Dit laatste bestaat uit het voormalige woonhuis van de familie Heineken en het in later jaren aangebouwde gedeelte langs de Nicolaas Witsen kade, dat in de wandeling kantoor '39 wordt genoemd. In verband met deze uitbreiding en vernieuwing moest voor een aantal afdelingen elders een tijdelijke behui zing worden gezocht. Deze werd ge vonden, op ongeveer twee kilometer afstand van het hoofdkantoor, in Het vervoer van mensen en goederen (de post bijvoorbeeld) vindt plaats per bus, die vanaf half negen 's mor gens telkens tegen het halve uur van het hoofdkantoor en omstreeks het hele uur van de Wibautstraat ver trekt. Voor de lunch kan men terecht in de bestaande kantine op de zeven de verdieping. Er is een regeling ge troffen, dat men daar tegen dezelfde prijzen kan eten als in de kantine van het hoofdfkantoor. Wie een be zoek brengt aan de Heineken „ves tiging" in de Wibautstraat wordt vooral getroffen door het fraaie uit zicht, dat men vanuit de verschillende kantoren over het omringende ge deelte van de stad heeft. De afdeling reclame, die eveneens het hoofdkantoor moest verlaten, is thans ondergebracht in de bestaande ruimte boven de clublokalen van de sportvereniging in de Quellijnstraat. Zoals bekend is zijn daar, op de begane grond, de garage (met de stal) en de technische verzorgings- dienst (bierpompenservice) gevestigd. Gerekend vanaf het moment dat van de panden Nicolaas Witsenkade 2, 3, 4, 5 en 6 ook het laatstgenoemde in eigendom is verkregen en de panden 5 en 6 ontruimd zijn, zal met de uit voering van het gehele project een periode van ongeveer twee jaar ge moeid zijn. In verband met het slo pen van genoemde panden zullen speciale voorzieningen worden getrof fen. Drie woonschuiten, die daar langs de kade liggen, zullen worden verhaald om plaats te maken voor bouwketen en dergelijke. De plannen voor het nieuwe kantoor zijn gemaakt door het architecten bureau De Vlaming, Salm en Fennis. De bouwkundige directie zal berusten bij het ingenieursbureau Dwars, Hee- derik en Verhey. Gezicht vanaf de brouwerij op het hoofdkan toor. Op de plaats van de panden 2, 3, 4, 5 en 6 komt te zijner tijd een nieuw gebouw te staan. (Foto F. Rotgans) Foto links: Het gebouw van de Volkskrant aan de Wi bautstraat, waar enkele afdelingen een tijdelijke behuizing kregen (zes de verdieping). (Foto: de Volkskrant)

Vers van 't Vat | 1968 | | pagina 3