HEINEKEN VERTEGENWOORDIGERS MAAKTEN „SLIPPERTJE"! HET GENEESMIDDEL BI BIER- BROUWENDE OLIFANTEN Deurne. Op zaterdag 24 februari jl. brachten tien vertegenwoordigers van Heineken Den Bosch, onder leiding van de heer Ritman, districtsverkoop leider, een bezoek aan een van de antislipscholen van Rob Slotemaker Na een instructieve inleiding demon streerden de heren De Barbanson en Bekkers dat slippen eerder een sensa tie dan een gevaarlijke aangelegen heid is. In een verbazingwekkende korte tijd werden elf slipamateurs van bermpiraten omgetoverd tot volwaar dige rallycoureurs. Tenminste, cou reurs, die leerden begrijpen dat elke gevaarlijke slip met overleg en ken nis van zaken teruggebracht kan wor den tot een weloverwogen activiteit. In het spel leert men de grenzen ken nen. Het woord „paniek" is uit den boze. Het maken van zo'n slippertje is, op welke manier dan ook, een alle daagse zaak. Ontkoppelen en bijstu ren is de beste, neen, de enige reme die! Remmen is levensgevaarlijk! In dit spel gingen de remmers van de baan. Ook zakelijk kunnen wij hier ons voordeel mee doen. R Een slippertje van een van de deelnemers. Van ir. Emmens ontvingen wij onlangs onderstaand bericht, dat hij aantrof in „Le petit Journal du Brasseur"een vooraanstaand tijd schrift in de brouwerswereld. Het exemplaar, waarin dit toch wel op zienbarende verhaal was opgenomen, droeg als datum 4 mei 1934. Acht jaar geleden werd de Japanse koopman M. Susuma Taizaki opge nomen in het hospitaal van Hokkai do en wel in een zodanig ernstige toestand dat de geneesheren vreesden hem niet te kunnen redden. Hij kon niets eten en zichzelf als verloren beschouwend, vroeg hij om een fles bier. Hij dronk deze leeg en !%2S voelde er zich wel bij. Hij vroeg een tweede fles en een verbetering in zijn gehele toestand constaterende ging hij door met bier drinken. Na een maand was hij voldoende hersteld om het ziekenhuis te ver laten. Van die tijd af heeft Taizaki uitslui tend bier geconsumeerd. Men schatte dat hij in de loop van acht jaar min stens 20.000 flessen bier heeft ge dronken met uitsluiting van alle vaste voedsel en van iedere andere drank. De afdeling medicijnen van de Kei zerlijke Universiteit van Hokkaido betaalde Taizaki maandelijks een som van vijf shilling en beloofde aan de erfgenamen bij zijn dood een som van honderd pond uit te keren om het recht te hebben sectie te verrich ten op het lijk van deze bierdrinker. (Het vervolg van dit verhaal is helaas niet bekend. Red.) In het Krugerpark in Zuid- Afrika zijn beschonken olifan ten waargenomen. Ze raken in de „kennelijke staat" (geken merkt door waggelende gang en agressief gedrag) door het eten van de vruchten van de maroelaboom (Sclerocarya bir- rea), die ook door mensen wor den gebruikt voor het bereiden van een bierachtige drank. De olifanten bereiken hun roes door na het eten van de ge noemde vruchten grote hoe veelheden water te gaan drin ken; het gevolg daarvan is dat zich in hun maag alcohol vormt. Ze brouwen hun bier dus intern. (E. W. W.) 13

Vers van 't Vat | 1968 | | pagina 39