Afscheid W. GROOTHUIJS had mevrouw Visser nog heel wat timmer- en metsel- karweitjes waar nodig eens aan begonnen moest wor den. Maar het speet de heer Visser toch, de, wat hij noemde „familiebrouwerij", te verlaten. Er werkten na melijk in de loop der jaren twee ooms en een broer van hem. Ook zijn vader heeft vroeger bij Heineken gewerkt. Na dit geanimeerde samenzijn ging het naar de over volle kantine Hollandia waar vele collega's en beken den bijeen waren. Ook de twee schoondochters en kleinkinderen waren bij de receptie aanwezig. Velen uit het bedrijf kwamen de heer Visser danken voor de karweitjes die hij voor hen in de loop der jaren had opgeknapt. Er was eveneens een groot aantal oudgedienden, wat een van de aanwezigen de opmer king ontlokte: „Het regent gewoon sterren met diaman ten." De heer Hoogendoorn, zijn directe chef, opende als eerste de rij van sprekers. Hij dankte hem voor de vele jaren van prettige samenwerking. Voor de vrije dagen, die de heer Visser nu in het vooruitzicht had, overhandigde de heer Hoogendoorn hem een timmerset in mini-formaat. Na dit zogenaamde fopcadeau volgde nog een houten kist voor zijn gereedschap. Ook de medewerkers van de firma's Zonneveld en Wal raven kwamen de familie Visser de hand drukken. Uit naam van het jubileumfonds bood de heer Lussen- burg een cadeau onder couvert aan. De heer Verkerk, de volgende spreker, memoreerde in een geestige toespraak de loopbaan van de heer Visser. Namens de Heineken hengelclub bood hij een grote doos sigaren aan. Tevens sprak hij de hoop uit hem De heer Visser laat zijn echtgenote de timmerset in miniformaat zien. nog vaak met de vishengel bij de waterkant aan te treffen. Tot slot kwam de heer Kort uit naam van de Algemene Bedrijfsgroepen Centrale afscheid nemen van de heer Visser. Hij overhandigde hem eveneens een doos sigaren. Nog geruime tijd bleef men gezellig bijeen in de kantine. Op 29 februari ging te Rotterdam de heer W. Groot- huijs met pensioen. In 1929 in onze dienst gekomen, was hij gedurende vele jaren werkzaam in de boen plaats/pekkerij, waar hij zich liet kennen als een man die altijd stipt het hem opgedragen veelal zware werk deed. In 1957 kwam hij voor korte tijd in de gist- kelder, waarna hij nog in datzelfde jaar overging naar de interne dienst. Vanaf 1961 was de heer Groothuijs met „ziekteverlof" thuis. Een kleine delegatie, bestaande uit mevrouw Atzema en de heren Ykema en Ruivenkamp bezocht hem da^r op de dag van zijn pensionering om namens de brou werij afscheid te nemen. Op de foto v.r.n.l. de heren Ykema en Groothuijs, mejuffrouw Treffers (die de heer Groothuijs verzorgt), mevrouw Atzema en de heer Ruivenkamp.

Vers van 't Vat | 1968 | | pagina 37