a LARISSEN L. KROEP O W. H. SCHELLEVIS De heer Schellevis, die om gezondheidsredenen al enige tijd thuis is, kwam op 14 maart naar de brouwerij om zijn zilveren jubileum te vieren. Van zijn hengelvrienden ontving hij een blauw aardewerken pot met sigaren 25-jarig jubileum De laatste in deze reeks van de zilveren jubilarissen is de heer L. Kroep, onderchef in de bottelarij te Rotter dam. Op vrijdag 15 maart jl. werd dit jubileum gevierd in de raadskelder. De heer Wanschers leidde, in de plaats van de heer Van Rossem, het officiële gedeelte in. In een geestige speech memoreerde hij de vijfentwintig jaar dienstverband. De heer Wanschers vertelde onder andere dat hij na enig speurwerk ontdekt had, dat de heer Kroep op 14-jarige leeftijd was begonnen voor 8,75 in de week. In het destijds gehouden sollicitatiegesprek had de jubilaris te kennen gegeven dat hij graag in de stal zou willen be ginnen. Om de een of andere reden kwam de heer Kroep toen in de bottelarij terecht, waar hij nu na vijfentwintig jaar nog werkt. De heer Wanschers zei het een eer te vinden dit jubileum te mogen bekronen met het gouden Heineken insigne. Vervolgens overhandigde de heer Wanschers de gebruikelijke envelop. De heer Van Zetten, de directe chef van de jubilaris, onderstreepte in zijn toespraak het grote verantwoor delijkheidsbesef van de heer Kroep. Hij zei onder meer bewondering te hebben voor de wijze waarop de jubi laris „meegegroeid" was in de bottelarij. Ook mevrouw Kroep werd door de heer Van Zetten betrokken in het dankwoord. Zij ontving een grote doos bonbons als blijk van erkentelijkheid voor de begeleiding van haar man. Tenslotte overhandigde de spreker de jubilaris afgelopen jaren. Als dank voor de prettige samenwer king bood hij een envelop met inhoud aan, die verge zeld ging van bloemen voor mevrouw Hoogendoorn „voor de goede zorgen aan haar man besteed". Tot ver na zessen bleef men nog in feestelijke stemming bijeen. 25-jarig jubileum Rotterdam, 14 maart 1968. Het zilveren jubileum van de heer W. H. Schellevis, dat hij op de officiële datum 17 februari om gezondheidsredenen slechts in kleine kring kon herdenken, werd op deze dag onder grote belangstelling in de raadskelder gevierd. In plaats van de heer Van Rossem, die door ziekte ver hinderd was, sprak de heer Onderwater de jubilaris toe. Hij memoreerde in het kort de belangrijkste momenten uit de loopbaan van de heer Schellevis. Diens eerste afdeling was de tapkelder, waar hij van 1943 tot 1948 werkzaam was. Daarna kwam hij in de garage, waar hij al spoedig chauffeur werd, een heel goede zelfs, on danks een handicap aan zijn gezichtsvermogen. In 1959 werd de heer Schellevis overgeplaatst naar de bottelarij werkplaats. Als administrateur wordt hij daar, aldus de heer Onderwater, bijzonder gewaardeerd. Hij is ook een man, die nooit zijn goede humeur verliest en een mede werker, die bereid is accuraat en met grote plichts betrachting zijn taak te vervullen. Namens de directie en de bedrijfsleiding dankte de heer Onderwater de jubi laris voor de wijze waarop deze, ondanks de moeilijke omstandigheden van persoonlijke aard, zijn werk had verricht. Ook mevrouw Schellevis werd in de hulde be trokken voor haar aandeel en de steun, die zij haar man had gegeven. De heer Van de Zijden kwam de gelukwensen van de hengelvrienden, die in groten getale aanwezig waren, aanbieden. Mede namens hen sprak hij de hoop uit, dat de jubilaris spoedig weer geheel hersteld zal zijn en zijn plaats aan de waterkant weer zal innemen. Als cadeau van de hengelvereniging overhandigde hij een blauw aardewerken pot, gevuld met sigaren. Nadat ook de heer Kraayenbosch, namens het jubi leumfonds, een geschenk had aangeboden, was het woord aan de jubilaris. Hij dankte, uit de grond van zijn hart, voor alles wat men voor hem gedaan had: de belangstelling en de attenties zowel tijdens zijn verblijf in het ziekenhuis als daarna, alsook bij zijn 25-jarig huwelijksjubileum en nu bij zijn zilveren dienstjubileum. Het was, zoals hij zei, in één woord fantastisch. 9

Vers van 't Vat | 1968 | | pagina 35