ONZE JU E. BREEMER P. HOOGENDOORN 25-jarig jubileum 25-jarig jubileum komen, vierde hij nu, met zijn gezin, zijn zilveren jubileum. De heer Hoogendoorn heeft in die jaren bij Heineken heel wat vakkennis opgedaan. In zijn begintijd ontving hij in Amsterdam een volledige opleiding tot kuiper, in welk vak hij daarna te Rotterdam in de kui perij werkzaam was totdat deze afdeling in 1946 werd opgeheven. Daarna ging hij over naar de bouwkundige werkplaats, waar hij sinds anderhalf jaar als voorman de scepter zwaait. Aan het slot van de officiële ontvangst richtte de heer Van Rossem zich eerst tot mevrouw Hoogendoorn met woorden van dank voor haar bijdrage, thuis, in het werk en de loopbaan van haar man. Voor de jubilaris („goede wijn behoeft geen krans") had de bedrijfsleider weinig woorden, die echter veel betekenden: een serieuze medewerker, prettig in de omgang en een uit stekend vakman. Aldus de schets waarmee zilveren Piet ten voeten uit getekend werd. Na het opspelden van het gouden ereteken bracht de heer Van Rossem de jubila ris namens de directie en de bedrijfsleiding dank voor zijn aandeel gedurende vijfentwintig jaar in de goede gang van zaken op de brouwerij. Vele gelukwensen wachtten de heer Hoogendoorn daar na in Holiandia, waar de heer Neufeld namens de oud collega's een platenbon overhandigde, evenals een bloemstukje voor mevrouw Hoogendoorn. De heer Feuth, sinds enkele jaren gepensioneerd en voorheen werkzaam in de timmermanswerkplaats, haalde in een korte toespraak nog enkele herinneringen op uit de Op 8 maart vierde de heer Hoogendoorn, voorman bouwkundige werk plaats te Rotterdam, zijn 25-jarig jubileum. De heer Breemer, zilveren jubilaris op 15 februari, is sinds 1965 werkzaam in de afdeling preventief onderhoud te Rotterdam. Op 15 februari was het een kwart eeuw geleden dat de heer E. Breemer bij Heineken Rotterdam in dienst kwam. Van die vijfentwintig jaar, die, zoals hij op de dag van zijn jubileum zei, toch betrekkelijk snel waren voorbijgegaan, heeft de heer Breemer een groot ge deelte in de tapkelder doorgebracht. In 1965 werd hij overgeplaatst naar de afdeling preventief onderhoud, waar hij zich, mede door het meer zelfstandige werk, bijzonder op zijn plaats voelt. Maar ook in de tapkelder heeft hij altijd met plezier gewerkt, zo vertelde hij tij dens de officiële ontvangst. De heer Onderwater, die daarbij als gastheer optrad, bracht de jubilaris de dank over van de directie en de bedrijfsleiding voor de wijze waarop de jubilaris ge durende vijfentwintig jaar zijn krachten in dienst ge steld had van de brouwerij. Ook mevrouw Breemer werd in de dank betrokken voor haar onmisbare steun op de achtergrond. Getooid met de gouden speld begaf de jubilaris zich vervolgens met zijn vrouw en zijn dochter naar kantine Holiandia, waar de collega's in groten getale al bijeen waren. Na de talrijke gelukwensen was het de heer Kraayenbosch, die namens het jubileumfonds een ca deau onder couvert en een bloemstukje voor mevrouw Breemer aanbood. Namens de vakorganisatie overhan digde de heer Van Bakel een attentie in de vorm van een cadeaubon. In een toespraak waarin hij in het kort de loopbaan van de jubilaris de revue liet passeren, sprak zijn directe chef, de heer Doesburg, met veel waardering over het werk van de heer Breemer, van wiens diensten de brou werij nog vele jaren gebruik hoopt te mogen maken. Vrijdag 8 maart 1968 was voor de heer P. Hoogen doorn, voorman bouwkundige werkplaats te Rotterdam, een feestelijke dag. In de donkere oorlogsdagen van 1943 als 15-jarige timmermansjongen in dienst ge- 8

Vers van 't Vat | 1968 | | pagina 34