in Den Bosch Ook dit jaar weer werd op carnavals dinsdag in het bijzijn van een groot aantal genodigden Prins Carnaval Amadeiro XX met zijn gevolg en Raad van XI ontvangen op de Bos sche brouwerij. Bij de ingang van de kantine werden prins en adjudant verwelkomd door een mini-boerenechtpaar (het 7-ja- rige dochtertje van de heer Sikking en de 4-jarige zoon van ir. Schwie- tert), die van hun boerderij naar de brouwerij waren getogen om daar namens de heer Peels, lid van de Raad van XI, die wegens ziekte afwezig was, de hoge gasten te verwelkomen. Tijdens het officiële gedeelte begiftigde Z.K.H. de heer Tims (chef expeditie Den Bosch) met een hoge onderscheiding op grond van zijn verdiensten als opperhof op en neerrijer, terwijl ir. Schwietert, die binnenkort naar Afrika zal ver trekken en die zich in zijn korte Bos sche periode heeft doen kennen als een fervent carnavalsvierder, werd benoemd tot ambassadeur van Oetel- donk in Afrika. Direct daarna gaf Z.K.H. het sein, dat de feestvreugde, die tot dat mo ment sudderde in de toch reeds ver moeide voeten van de aanwezigen, wat hem betrof kon losbarsten tot kookpunt en dat liet men zich geen tweemaal zeggen. Men begon weer naarstig te zoeken naar de neus van Toon en beweende gezamenlijk het droeve lot van de Oeteldonksche Kikvorsvrouw, wier levensdrama de Amsterdammers en Rotterdammers niets zal zeggen; wij Bosschenaren daarentegen kunnen nu tegen Halfj vasten de ogen nog niet droog hou den bij de gedachte aan deze stille figuren op de achtergrond van het Bossche carnaval. Tot slot van deze kleine impressie over de ontvangst van vele carnavals vierders op de Bossche brouwerij rest mij nog de heer Peels namens al deze carnavalsvierders een spoe dig herstel toe te wensen. RvE De verwelkoming van Z.K.H. De stemming zat er al snel in De heer Schwietert was kennelijk bijzonder ingenomen met zijn onderscheiding Tijdens het jongste carnaval maakten Hans (5) en Rogiën (7) van Ham, de zoons van een van onze Bossche werknemers, op deze manier reclame voor ons produkt.

Vers van 't Vat | 1968 | | pagina 31