VAN DE ONDERNEMINGSRADEN Op 18, 19 en 20 maart j.l. vonden de vergaderingen plaats van de ondernemingsraden te Amsterdam, Rot terdam en Den Bosch. In deze vergaderingen werden door de voorzitter, de heer W. Kloppenburg, allereerst enige actuele onderwerpen aan de orde gesteld en nader toegelicht. Deze onderwerpen waren de volgende 1. Het 12V2-jarig dienstjubileum De regeling hiervoor, die per directiemededeling zal worden bekendgemaakt, gaat met terugwerkende kracht in op 1 januari 1968. Tevens zal aandacht worden besteed aan die werknemers, die op 1 januari 1968 wel reeds 12y2 jaar maar nog geen 25 jaar in dienst waren. Aan hen zal alsnog de zilveren Heineken speld worden uitgereikt. Op welke wijze dit zal geschieden, zal nog nader worden bekendgemaakt. 2. C.a.o. 1968 De voorzitter deelde mede, dat overeenstemming is bereikt tussen het Sociaal Brouwerij Centrum en de vakbonden over de c.a.o. per 1 januari 1968. Enige punten hieruit lichtte hij nader toe. Zodra gebleken is, dat van overheidswege geen bezwaar tegen deze nieuwe c.a.o. bestaat, zal het personeel op de hoogte worden gesteld van de inhoud van de nieuwe c.a.o. Dit zal waarschijnlijk begin april het geval zijn. 5. Feestdagen en andere bijzondere dagen in de periode 1 mei 19681 mei 1969 Zoals ieder jaar gebruikelijk is, werden ook ditmaal voor een periode van 1 jaar de regelingen besproken, die getroffen moeten worden naar aanleiding van feestdagen en bijzondere dagen, zoals Sint-Nicolaasdag, Oudejaarsdag, Kerstavond. De gebruikelijke regelingen zullen ook in deze periode worden toegepast. Zij zullen aan het personeel per cpd-mededeling worden bekendgemaakt. 4. Administratie van vakantiedagen Tot op heden werden de vakantiedagen voor het personeel op uurloon geadministreerd door middel van verlofbriefjes en bonnen. Het is mogelijk gebleken deze administratie te auto matiseren. Dit betekent, dat vanaf 1 mei 1968 het tegoed aan vakantiedagen wekelijks op de inkomstenspecificatie zal worden opgenomen. Dit houdt een aanzienlijke vereenvou diging in. Het personeel zal van de inhoud van deze regeling per cpd-mededeling op de hoogte worden gesteld. 5. Outward Bound School Te Renesse bestaat een vormingsschool voor jonge mensen. Er zijn bedrijven die jeugdige werknemers aan een cursus van deze school laten deelnemen. Ook Heineken zal dit jaar bij wijze van proef uit iedere vestiging een jong personeelslid daaraan laten deelnemen, uiteraard op basis van vrijwillig heid. 6. Stagiaires en volontairs De voorzitter licht toe, waarom deze personen niet in aan merking komen voor tantième, personeelsbier e.d. Deze toe lichting bleek nodig, om de eenheid van beleid in de drie vestigingen te verzekeren. 7. Eurofles De 50 cc Eurofles in de nieuwe plastic krat zal 16 april a.s. bij het publiek worden geïntroduceerd. Deze introductie zal niet gelijktijdig op de gehele Nederlandse markt plaatsvinden, maar regionaal. Het personeelsbier zal voorlopig nog niet in deze nieuwe fles en krat worden afgeleverd. (De redactie van Vers van 't Vat zal in het volgende nummer wat dieper op de nieuwe verpakking ingaan). Na deze mededelingen van de voorzitter gaf de heer Stap zijn jaarlijkse toelichting op het jaarverslag 1966/67. Dit deed hij aan de hand van een aantal grafieken, die de ontwikkeling van Heineken duidelijk weergeven. In deze toelichting werd tevens betrokken het onlangs door Heineken uitgebrachte bod op de certificaten van aandelen van Vrumona. Ook ditmaal bleek weer de belangstelling van de leden voor deze toelich ting, gezien het aantal door hen gestelde vragen. Na deze toelichting van de heer Stap kwamen de andere agendapunten in de ondernemingsraden aan de orde. Deze waren de volgende: AMSTERDAM (20 maart) a. bezorging personeelsbier Naar aanleiding van de in de vorige vergadering gesignaleer de moeilijkheden over bezorging in incidentele gevalen deelt de voorzitter mede, dat voortaan dergelijke problemen aan de plaatselijke personeeldienst moeten worden voorgelegd, die daarna in overleg met de expeditie een beslissing neemt. b. vervoer Omtrent de efficiency van ons vervoer en de verdeling tussen eigen en vreemd vervoer waarover in de vorige vergadering vragen waren gesteld, zal de voorzitter in een volgende ver gadering van de ondernemingsraad nadere mededelingen doen. Hij wil daartoe eerst overgaan, wanneer een rapport over het vervoer, dat thans wordt samengesteld, is gereedgekomen. c. premiesparen Aangezien de verhoging van lonen en salarissen per 1 januari 1968 nog niet definitief kan worden bekendgemaakt, wordt gevraagd de sluitingsdatum voor de eventuele verhoging van het spaarbedrag naar een later tijdstip te verschuiven. De voorzitter zegt dit toe. De nieuwe datum zal aan het perso neel worden bekendgemaakt. ROTTERDAM (19 maart) Veiligheidsmaatregelen Naar aanleiding van een ongeval in de machinekamer geeft een lid van de ondernemingsraad een toelichting op de ge troffen veiligheidsmaatregelen. Hieruit blijkt dat kosten noch moeite worden gespaard om de apparatuur in zo goed en zo veilig mogelijke staat te houden. In deze vergadering werden tevens vragen gesteld over een artikel betreffende de pensioenen in Vers van 't Vat, zulks naar aanleiding van de toelichting, die de actuaris van het pensioenfonds in de gecombineerde vergadering van de on dernemingsraden in januari heeft gegeven. Verder over de mogelijkheid, de nieuwjaarstoespraak in Rotterdam bij wijze van proef niet in de ochtend, maar in de namiddag te houden. DEN BOSCH (18 maart) a. vervoer Evenals in Amsterdam waren ook in Den Bosch in de vorige vergadering de problemen rondom het vervoer door een lid van de ondernemingsraad aan de orde gesteld. De voorzitter deelt ook hier mede eerst het vervoersrapport, dat thans wordt samengesteld, af te willen wachten alvorens over dit onderwerp nadere mededelingen te doen. b. inhouding loonbelasting en sociale premies Door het personeel zijn vragen gesteld over de inhouding van deze lasten op het in januari uitgekeerde tantième, die dit jaar anders is geschied dan vorig jaar. Daar de verklaring hiervan nogal ingewikkeld is, zal de heer Oosterbroek hierop een nadere toelichting voor het personeel maken. c. inbedrijfstelling nieuwe bottelarij Op 22 april a.s. zal de nieuwe bottelarij officieel worden ge opend. Een delegatie uit de ondernemingsraad zal hierbij aan wezig zijn. d. secretariaat De heer J. v. d. Geld werd herkozen als adjunct-secretaris. e. afscheid van de heer Kapteyns De heer Kapteyns, die binnen Heineken een andere functie buiten Den Bosch gaat vervullen, moest hierdoor als lid van de ondernemingsraad bedanken. De voorzitter wenst hem veel succes toe en bedankt hem voor zijn werk in de raad, waarin hij tevens betrekt zijn werkzaamheden in het personeelfonds. De volgende vergaderingen van de ondernemingsraden zullen worden gehouden op 20 mei te Den Bosch, op 21 mei te Rot terdam en op 22 mei te Amsterdam. 4

Vers van 't Vat | 1968 | | pagina 30