DEN BOSCH BOUWT VERDER Vanaf het dak van de garage maakten we dit situatieoverzicht. Het dienstgebouw zal aan sluiten op de bestaande legkelder, terwijl de nieuw te bouwen legkelder aan de voorzijde aan de „straat" zal grenzen. Op 15 februari werd op het terrein van de voormalige tapkelder in Den Bosch de eerste paal geslagen voor een gebouw, waarin te zijner tijd de nieuwe legkelder en het zogeheten dienstgebouw zullen worden onderge bracht. Het gebouw wordt 40 meter breed, 35 meter diep en in eerste in stantie eveneens 35 meter hoog. Van de totale ruimte zal iets meer dan de helft (40 x 20 meter oppervlakte) door de legkelder worden ingenomen. Hierin zullen 28 tanks een plaats vin den. Met een lengte van 35 meter, een doorsnee van 4 meter en een in houd van 4300 hl vormen zij straks de grootste legtanks, die bij Heineken Het dienstgebouw krijgt, populair ge zegd, de functie van een centraal schakelpunt tussen brouwhuis, gist-, leg- en helderbierkelder. In het dienstgebouw dat een oppervlakte krijgt van 40 x 15 meter en dat even hoog zal worden als de legkelder, worden twee verdiepingen van de be schikbare ruimte voor het laborato rium bestemd. Het dienstgebouw zal Ir. J. B. R. Schwietert, produktieleider brouwen, sloeg op 15 februari, kort voor zijn vertrek uit Oen Bosch, de eerste paal voor de uitbreiding van de legkelders. in gebruik zijn. De tanks zullen met vier naast elkaar in zeven lagen in de kelder worden ondergebracht. Met deze zesde uitbreiding van de leg kelders zal de totale legtankruimte met 120.000 hl toenemen. Panorama-foto van het gehele produktiegedeel- te van de Bossche brouwerij.

Vers van 't Vat | 1968 | | pagina 28