"INDOOR BRRBSNT" 1968 INTERNATIONAAL CONCOURS HIPPIQUE Op 8, 9 en 10 maart j.l. vond in de Brabanthallen te 's-Her- togenbosch voor de tweede maal het ruiterfestijn Indoor Bra bant plaats. Dat het vorig jaar gehouden concours hippique een groot sportief succes is geweest, bleek dit jaar zeer duidelijk uit het sterke deelnemersveld en de grote belangstelling van het publiek. 's-Hertogenbosch mag werkelijk trots zijn op dit evenement, dat belooft uit te groeien tot een traditie in de paardensport. Hoogtepunten in dit concours waren de wedstrijden op zater dagavond om de Grote Prijs van Brabant, aangeboden door Heineken en op zondagavond om de Grote Prijs van de stad 's-Hertogenbosch. De immens grote Brabanthal was op zaterdag tot de nok toe bezet en de toeschouwers (zie foto 1), kregen in dit interna tionaal puissance springconcours een felle strijd te zien. Na de derde barrage bleven drie combinaties over, te weten de befaamde Duitse ruiter Alwin Schockemöhle met Donald Rex, de Franse ruiter Chabrol met Nacarra en de Engelsman Harvey Smith met O'Mally. Harvey Smith was de enige die erin slaagde zowel de 2.10 m hoge muur als de 1.80 m brede en 1.95 m hoge oxer foutloos te nemen. Schockemöhle maakte op beide hindernissen een fout, terwijl Chabrol alleen de oxer miste. Vierde werd de Nederlandse combinatie Tjeerd Veld- stra met L'Espoir, die in de derde barrage werd uitgescha keld door een weigering, die hem op drie strafpunten kwam te staan. Foto 2 toont hoe de heer Kloppenburg aan Harvey Smith de welverdiende, door Heineken beschikbaar gestelde beker over handigt. Na afloop van het puissance springconcours om de grote prijs van Brabant werden deelnemers, organisatoren en officials ontvangen in de feestelijk versierde kantine van de brouwerij. De sfeer tijdens deze bijeenkomst getuigde ervan, dat de gas ten zich bijzonder thuis voelden en de gastvrijheid van Hei neken bijzonder op prijs stelden. Op foto 3 ziet u de heer Brill in gesprek met Harvey Smith, die de laatste dag van het concours ook nog de grote prijs van de stad 's-Hertogenbosch zou weten te veroveren. RvE

Vers van 't Vat | 1968 | | pagina 27