de^UztglVyOgk KRUISWOORDRAADSEL 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Het is bepaald verheugend te hebben mogen constateren, dat de puzzelrubriek, die u met het Kerstnummer van Vers van 't Vat werd aangeboden, u vele uren aangenaam heeft beziggehouden en bo vendien heeft geleid tot een grote toe zending van oplossingen. Voor wat betreft het kryptogram vraagt de heer Hulzebos te Rotterdam nog na der uw aandacht, waartoe ik derhalve moge verwijzen naar diens geschreven woord. De door het lot bepaalde winnaars zijn als volgt: Kryptogram: L. van der Eyk, H. P. M. Versteeg te Amsterdam; L. M. Broek mans te Rotterdam. Kerststerpuzzel: mej. W. M. Westra en de heren J. Boerewinkel en T. Verschoor, allen te Rotterdam. Van harte! Verdergaande op het pad der niet te in gewikkelde puzzels, bied ik u hierbij een gewoon kruiswoordraadsel aan. Voor de goede oplossing daarvan, zullen weder om drie prijzen van 7,50 elk beschik baar worden gesteld. Uw inzendingen zie ik gaarne uiterlijk 29 maart a.s. tegemoet. Inmiddels veel genoegen! Keiler Horizontaal: 1. afzonderlijk - zwaarwichtig verma nen 2. boom - één van de grote banken in Nederland - Zijne Hoogheid (afk.) 3. Rijkssportschool (afk.) - voor een schoolhoofd: zonder eigen klas - wintersportartikel 4. gast - getijde - ja (Spaans) - uniek 5. kwalijke overtreding hij voetballen - familielid (populair) 6. en volgende (afk) - 2e en 5e letter van het alfabet - rijstbrandewijn - edelgas 7. Duitse jongensnaam - dwaas - kramp achtig keelgeluid 8. onbesuisd - vroeger ondeelbaar ge acht stofdeeltje - kade 9. hetzelfde (afk.) - Rijks Telefoon Edi tie (afk.) - afstandsmaat - omlijsting 10. niet gebonden - plantaardige aan groei in aquaria etc. - morsig 11. dierengeluid - wreed man - winter- voertuig 12. koningin bij schaakspel - handboortje - Oosterse naam 13. geel van een ei - roofvogel 14 familielid - dubbelblank - jongens naam - Engelse luchtvaart mij. (afk.) 15. krachtseenheid voor 1 gram 1 cm per sec. (afk.) - Alg. Ned. Persbureau (afk.) - met inspanning trekken Verticaal 1. verleidelijke vrouw - winstaandeel 2. droogoven voor mout - onjuist voor stellen 3. per procuratie (afk.) - voegwoord - muzieknoot - honing 4. bewoner van Arabië - inrichting voor scheepsbouw 5. mannelijk dier - naam van voetbal club 6. welriekende stof uit potvisdarmen of uit hars - vèrspreektoestel 7. bewoner van Aruba - het roepen 8. speelgoed - platte schuit - titel van de heerser van Algiers (1600-1830) 9. bepaalde zangpartij - ongeluksgodin 10. algemene angst - meisjesnaam - cilin der 11. Radio Nederland Telegrafie (afk.) - sta stil - zwaardvis - voorzetsel 12. eerstkomend (afk.) - groot jager 13. roofvis - politieke partij (afk.) - naam van een wollenstoffenfabriek 14. bewoner van Groenland - niemand uitgezonderd 15. omlaag buigen - werelddeel KRYPTOGRAM (om te oefenen) 1 Horizontaal: 1. 't Was me een troep op de grote stille! (5) 3. Engerd in zee (4) 7. Kledingstuk, dat alom te vinden is (6) 8. Zo kunt u zoo ook schrij ven (5) 9. De tegenstander is in de A.R.-partij te vinden (4) 12. Het slotwoord van een ja broer? (4) 14. Kan op de kermis van pas komen; dat zal bevallen (5) 17. Een keeper kan uit de hoek komen! (6) 18. Hecht geen waarde aan dit lot (4) 19. Komen hier nu de mop pen vandaan? (5) Verticaal: 1. Een flinke tik en de ne derlaag was een feit (4) 2. Hij durfde, de vlegel (5) 4. Weet jij, dat dit een goede kennis is? (6) 5. Het middel van een schoenlapper (5) 6. Als u Vlaardingen binnen komt begint u al met een toetje (3) 10. Het fijne deel van een kous (6) 11. Kunst bedrijven (5) 13. Je moet er maar op ko men, kun je een standje krijgen (5) 15. Tijdseenheid (3) 16. Snars, soms 1,50 waard (4) 18

Vers van 't Vat | 1968 | | pagina 20