VERENIGINGEN PERSONALIA BUITENLAND Foto- en filmclub Rotterdam De heer G. J. van Aalst vertrok op 18 januari naar Moundou, waar hij als machinist is gedetacheerd bij Brasseries du Logone S.A. Na een kort verlof in Nederland keerde de heer J. J. de Win ter op 18 januari naar Congo terug. Op 19 januari reisde de heer J. B. Groothuis met zijn gezin naar Kinshasa eveneens na genoten verlof. De heer R. A. C. Vos vertrok op 23 januari naar Lagos, waar hij tijdelijk als machinist werkzaam zal zijn bij Nigerian Breweries Ltd. De heer H. J. M. Francken reisde op 24 januari met zijn gezin naar Ku- masi, waar hij als Brewer is gedetacheerd bij Kumasi Brewery Ltd. Van Kuala Lumpur werd de heer T. J. Postma over geplaatst naar Surabaja waar hij als werktuigkundige werkzaam zal zijn bij P. T. Perusahaan Bir Heineken; op 28 januari maakte hij samen met zijn vrouw de overtocht. Op 29 januari reisde me vrouw J. Ekkelboom-Snel naar Kumasi, waar haar man sinds kort is gedeta cheerd. Na genoten verlof vertrok de heer E. Wolters op 30 januari weer naar Singapore, op 6 februari gevolgd door zijn gezin. Uit Moundou kwamen op 31 januari de heer T. M. Zwart en zijn gezin met verlof naar Nederland. Me vrouw J. van Dam-Hille Ris Lambers vertrok op 10 februari met haar drie jongste kinderen naar Kumasi, waar haar man sinds januari werkzaam is als Joint General Manager. Na genoten verlof keerde de heer S. Sikkema op 12 februari met zijn gezin terug naar Boma. Op 12 februari kwam de heer J. Wieringa uit Singapore met zijn gezin met verlof naar Nederland. Uit Kumasi kwamen op 13 februari ir. C. B. van Driel van Wageningen en zijn zijn gezin met verlof naar Nederland. Op 15 februari reisde de heer A. J. Kraayo met zijn vrouw naar Johannesburg, waar hij als afde lingschef is gedetacheerd bij Whitbread South Africa (Pty.) Ltd. Foto-van-de-maand, februari, M Bij de maandelijkse jurering van door onze leden ingezonden foto's is het hierbij afgedrukte „hondeportret", gemaakt door één van onze junioren, de heer M. A. Kleine, gekozen als „foto van de maand". Terecht, omdat deze foto alle kwaliteiten in zich heeft van een goede prent: het voor dit onderwerp gekozen beeldvullende formaat voldoet wat compo sitie betreft uitstekend, de scherpte is prima en op de technische afwerking is weinig aan te merken. Men zou de afdruk op het formaat 30 bij 40 cm moeten zien, om deze foto tenvolle te kunnen waarderen. De juryleden waren het gelukkig niet helemaal met elkaar eens bij de beoor deling van dit werkstuk, zodat niet iedereen enthousiast achten en negens ging geven. Het doel van het jureren is tenslotte, dat er over de foto's ge praat wordt. Het discussiepunt bij deze foto was de manier, waarop de hond gefotogra feerd was. Vond een deel van de jury dat dit een goed hondeportret was, met de nadruk op „portret", een ander deel was van mening dat van het dier niet die uiterlijke kenmerkende eigenschappen waren uitgebeeld, om in deze hond direct het ras te kunnen herkennen. Een levendige discussie was het gevolg van deze twee opvattingen, waaraan een einde kwam toen de maker van de foto vertelde, dat hij alleen maar een plaat van „zijn hond" had willen maken. Het is overigens een verheugend feit, dat de fotoclub „Heineken" niet blijft drijven op de ingezonden werkstukken van enige „ouwe knarren". Integen deel! De jongeren onder onze leden zijn, dankzij de goede resultaten opge daan in de donkerekamercursus, steeds meer in staat een goede foto in te leveren; de oogst die binnengehaald wordt bij de „foto van de maand" is hiervan het beste bewijs. Wij hopen u al dit goede werk nog eens in een tentoonstelling te kunnen laten zien. Breeman A. Kleine, categorie junioren. 16

Vers van 't Vat | 1968 | | pagina 18