Hollandse vakantie voor Ghanese High Life prijswinnaars A BEZOEK IN FREETOWN i'/.. Begin dit jaar bezocht het staatshoofd van Sier ra Leone, brigadier A. T. Juxon-Smith, de brou werij in Freetown. De hoge gast, die zich zeer geïnteresseerd toonde in de verschillende onder delen van het produktie- proces, werd rondgeleid door de General Man agers, de heren Beesley (r.) en Scheltema. 4 Jim en Lydia in de Amsterdamse ontvangst hal met hun favoriete merk, Star beer. In 't Koelschip gaven zij een demonstratie van hun typische danswijze. Door Kumasi Brewery Ltd. werden Jim Larya en Lydia Acquaye verkozen tot de beste Ghanese High Life dansers van 1967. De prijs was een verblijf van een week in Holland. Heineken zou gastheer zijn, te zamen met de KLM. Op de avond van de 9e januari, bij een temperatuur van ettelijke graden onder nul en een gure wind, wer den ze van Accra op Schiphol gezet. Hun kleding was in hoofdzaak katoenen doek of jurk en blote voeten in sandalen, maar van de Hollandse kou schenen zij toch nauwelijks last te hebben. Een staaltje van hun kunnen demonstreerden zij in 't Koelschip waar nog talrijke andere buitenlandse bezoe kers van hun typische danswijze konden genieten. In die zeven dagen zagen Lydia en Jim behalve alle bezienswaardigheden in Amsterdam, Rotterdam en Den Haag, ook onze brouwerij in 's-Hertogenbosch, waar ze de gemakken zagen en geneugten proefden van de automatisering en de mechanisatie. In Accra hebben Jim en Lydia een kleermakerij, dan sen is hun hobby, maar ze doen het met professionele vaardigheid. Beiden zijn trouwe Star-beer fans en in Holland vonden zij het Heineken bier daarvoor een goede vervanger. Na al hun geheel nieuwe ervaringen van die zeven da gen, zullen onze beide Ghanese gasten wel blij geweest zijn toen het KLM toestel hen woensdagnacht 17 janu ari weer op het vliegveld in Accra neerzette. In Den Bosch.

Vers van 't Vat | 1968 | | pagina 16