afscheid P.Vunderink dens de afscheidsreceptie in De heer en mevrouw Vunde rink (3e en 4e van rechts) 't Koelschip. V.l.n.r. de heren Verver, Timmer, Weymarshau- sen, Van der Werf, mevrouw en de heer Vunderink, zijn broer en de heer Campagne. Amsterdam Zoals in de directiemededeling N22/67 was vermeld, had de heer P. Vunderink de directie ver zocht om persoonlijke redenen zijn dienstverband per 31 december 1967 te mogen beeindigen. De directie had, hoewel ongaarne gezien de grote verdiensten van de heer Vunderink voor de onderneming, aan het verzoek gevolg gegeven. Op 30 januari jl. (de oorspronkelijke datum moest in verband met ziekte verschoven worden) was het dus zover dat wij afscheid moesten nemen. Moesten, omdat wij het maar zeer ongaarne deden. Afscheid nemen van een man, die zó gezien is en gewaardeerd wordt door chefs, collega's en ondergeschikten, valt moeilijk. De stemming op de afscheidsreceptie was daar echter geenszins naar. Integendeel, naar mijn gevoel althans werd het een puur feest, een feest waar de welsprekend heid hoogtij vierde en de heer en mevrouw Vunderink danig gehuldigd en in het afscheidszonnetje gezet werden. Directeur Van der Werf deed de eerste duit in het zakje. Hij wilde niet terugkijken op de 42 dienstjaren van de heer Vunderink omdat hij hem pas twee jaar zakelijk had meegemaakt. Wel maakte hij met veel waardering gewag van de positieve instelling waarvan de heer Vunderink tot op het laatste ogenblik blijk had gegeven. Nadrukkelijk stelde hij dat hier geen sprake was van een oudgediende, die voortijdig uit de rails was gelicht, maar dat het vervroegde vertrek op eigen verzoek geschiedde, een verzoek met de inwilliging waarvan de directie veel moeite had gehad. De heer Van der Werf wenste het echtpaar Vunderink tenslotte bijzonder veel goeds voor de komende jaren. De heer Timmer vervolgens vertolkte ons aller bewon dering voor de wijze waarop Vunderink had gewerkt: fantastisch goed, altijd sportief en met open vizier. De parallel met de voetbalsport doortrekkend: hij heeft de jonge mensen altijd goed gecoached, hij gaf ze goede voorzetten en beheerste het middenveld. Namens de collega's betreurde de heer Van der Zwaai het feit dat Vunderink drie halten vroeger is uitgestapt. Maar dat was nu juist echt Vunderink, van wie niemand kan zeggen dat hij de sleur heeft gevolgd. Spreker ver meldde de zeer vele en goede kwaliteiten van Vunde rink, noemde hem een specialist op heel veel gebieden en veronderstelde dat hij de man was die model had ge staan voor het schaap met de 26 poten in de advertentie voor een horeca vertegenwoordiger. Hij bood twee hippe vehikeltjes (vouwfietsen) aan en hoopte, dat het echtpaar Vunderink ze nog heel veel jaren zou mogen gebruiken. De heer Leegstra kwam zeggen dat ook de afdeling ex port het echtpaar Vunderink een bijzonder warm hart toedraagt en dat hij hoopte Vunderink nog vaak in de Wibautstraat te zien. De heer Arendsen droeg het zijne bij als vriend en buur man. Zijn motto was: hoe meer Pieten, hoe meer vreugd. Hij wenste beiden, nu zij begonnen aan het dessert van hun leven, nog vele gelukkige jaren. De heer Steeneken, gestuurd door zijn vrouw, kwam een blij grammofoonplaatje aanbieden aan een paar blije mensen. De heer Vunderink tenslotte zei dat het afscheid moei lijk was en dat hij in de eerste plaats de mensen en hun vriendschap zou missen. Zijn oprechte dank ging uit naar allen met wie hij zo prettig had samengewerkt, naar de sprekers voor hun waarderende woorden en in het bij zonder naar de raad van bestuur en de directie die hem zo prettig waren tegemoetkomen. Wat mij betreft, voor de verzekering van de fietsen kunnen jullie altijd terecht bij OUD BRUIN De heer en mevrouw Vunderink met de vouwfietsen, die zij bij het afscheid aan geboden kregen.

Vers van 't Vat | 1968 | | pagina 14