W. F. HOLLEEDER 25-jarig jubileum Amsterdam Op maandag 1 februari 1943 moet hij, wil de lijst Jubilea en pensioneringen in 1968" juist zijn in dienst zijn getreden, zij het niet bij Heineken dan toch bij Hoppe. Mocht u hem kennen, dan zou u ook, net als wij allemaal, Wim tegen hem mogen zeggen en ik neem dan ook maar aan dat ik verder mag spreken van Wim Holleeder. In 't Koelschip, waar vele belangstellenden bijeen waren, zei de heer Veenhof, sinds vier maanden chef van de reclamedienst en dus ook van de jubilaris, aan die vier maanden voldoende te hebben gehad om hem te leren kennen als een 150% Heineken man, die zijn boterham al rijdend verdient. Dat hij ook op ander gebied wist wat rijden was, is te lezen in krantenverslagen van de jaren 1950/52, waarin gewaagd wordt van de enorme prestaties die Wim in die tijd als wielrenner leverde. Spreker wilde graag memoreren dat Heineken bijzonder veel waardering heeft voor de hoeveelheid werk die Holleeder altijd verzet en de wijze waarop en het plezier waarmee dit gebeurt. Deze prestaties kunnen echter al leen maar op deze wijze worden geleverd als de vrouw naast de man staat, begrip voor zijn werkzaamheden kan tonen en hem letterlijk en figuurlijk opvangt. Mevrouw Holleeder kreeg daarvoor de lof toegezwaaid die haar in dit verband dubbel en dwars toekwam. Aangeboden werd een gezinscadeau in de vorm van een hoogtezon, alhoewel niet bleek dat één der aanwezige gezinsleden behoefte heeft aan een dergelijk hulpmiddel. Los hiervan wenste de heer Veenhof de familie nog vele zonnige jaren. De heer Arendsen noemde Wim een zeer bijzondere figuur. Hij zou hem liever de N.V. Holleeder noemen in welke N.V. alle functies werden vervuld door één per soon, door Holleeder, aan wie alles met een gerust hart kan worden overgelaten. Ook deze spreker prees de jubilaris, over wiens prestaties men zo dik en dik tevre den was. Een gelukkig gezinsleven en een goede gezondheid wer den het gezin Holleeder tot in lengte van dagen toege wenst. De heer Kampmeyer roemde de manier waarop Hollee der Heineken vertegenwoordigt, noemde hem een kerel tot en met, iemand van veel daden en weinig woorden. De heer Eibers onder wie Wim vroeger had gediend, heeft ook altijd waardering gehad voor de werkwijze van de jubilaris. Dat zijn voortvarendheid wel eens tot moei lijkheden had geleid bleek onder andere uit het feit dat hij wel eens zonder bijrijder was weggereden. Namens het garagepersoneel werden de jubilaris een paar manchet knopen aangeboden. De jubilaris, als laatste, bracht een ieder dank voor de tot hem gerichte, bijzonder vriendelijke woorden, de mooie cadeaus en de leuke wijze waarop men ook zijn vrouw in de hulde had willen betrekken. Wim, van de vele stunts die je op jouw terrein hebt uit gehaald, stunts, die overigens niet altijd de goedkeuring van de overheid konden wegdragen, is hier en daar iets verteld. Mijn voorstel is dat je deze en vele nog uit te voeren stunts eens op papier zet; mogelijk dat ze dan nog eens kunnen worden uitgegeven, bijvoorbeeld in samenwerking met OUD BRUIN 11

Vers van 't Vat | 1968 | | pagina 13