onze jubilarissen 25-jarig jubileum Th.H.WEBER DANKBETUIGING De eerste Amsterdamse jubilaris van 1968 was op maan dag 29 januari de heer Th. H. Weber, voorman boen plaats. Bij de jubileumreceptie in 't Koelschip bleek dat deze be scheiden figuur toch heel wat supporters op de been had gebracht. Namens de heer Goos sprak de heer Siemens als eerste de jubilaris toe. De heer Weber was in het hartje van de winter 1943 in dienst gekomen op de toen nog tochtige en trieste boenplaats. Hij werd daar de specialist in houten fusten. Ook was hij de man die de nieuwe spoelmachines moest bekijken en die de aanloopmoei lijkheden hiervan moest opvangen. Hij kreeg bij storing de machines altijd in de kortst mogelijke tijd weer op gang. In de oorlogsjaren was gebleken dat hij (gedurende zijn gedwongen verblijf in Duitsland) tevens een groot meester was in het afzetten van machines. Opvallend was voorts dat de jubilaris de mensen waarmee hij werkt altijd met raad en daad terzijde had gestaan. De heer Siemens dankte de jubilaris voor al datgene wat hij voor de brouwerij had gedaan en zei geen zorg te heb ben over de nog resterende lOVi jaar. De directe chef van de jubilaris, de heer Pothoven, bena drukte in zijn woorden de verbondenheid van de jubilaris met de boenplaats, de afdeling die van een lelijk eendje was uitgegroeid tot een jonge zwaan. „Wie met pek om gaat wordt er mee besmeurd", aldus de heer Pothoven en schrijver dezes meent begrepen te hebben dat dit een beetje op het humeur sloeg, althans te oordelen naar de vergelijkingen die nog volgden: „Werk je bij de energie- dienst dan word je steeds energieker, bij de afdeling on derhoud steeds onderhoudender en werk je veel met fus ten dan kan je enigszins „gefustreerd" raken". Spreker vond overigens wel dat alles heel goed was gegaan, on danks dat vaak gewerkt moest worden met een tekort aan mensen. Hij wenste voorts de jubilaris geluk met de extra snipperdag, want hij wist dat deze zeer welkom was voor diens vrijetijdsbesteding. Het personeelscadeau dat de heer Pothoven daarna onder couvert aanbood, zou ook zijn bestemming wel krijgen voor het knutselen en de miniatuurspoorbaan. De heer Wientjes, sinds 3Vi jaar gepensioneerd, was in die tijd de heer Weber nog niet vergeten. Hij kwam hem feliciteren en nog een goede tien jaar toewensen. De daarna volgende spreker, de heer Moes, vond dat één kant van de heer Weber nog te weinig belicht was. Als voorman werkplaats was hij nogal eens in de buurt van de jubilaris en daarbij was hem steeds opgevallen, dat de heer Weber zo weinig aan zichzelf dacht en zoveel aan zijn medemens. Spreker kende enkele problemen en zou zo graag zien dat deze worden opgelost. Het officiële gedeelte werd daarna afgesloten door de heer Weber zelf met een woord van hartelijke dank voor de belangstelling en de cadeaus. L. H. Mede namens vrouw en kinderen betuig ik mijn dank aan directie, bedrijfsleiding, chefs en collega's voor de belangstelling, die ik mocht ondervinden bij mijn 25-jarig jubileum. Th. H. WEBER 10

Vers van 't Vat | 1968 | | pagina 12