In de brouwerijen te Amsterdam en Rotterdam zijn door het personeel- fonds voorzieningen getroffen, waar door het mogelijk is, dat de perso neelsleden en ten dele ook de gezins leden zich onder behandeling van de bedrijfstandarts kunnen stellen. In Den Bosch kan een ieder zich wen den tot een tandarts ter plaatse. Voor iedereen, verplicht verzekerd of niet verplicht verzekerd, worden de ver goedingen op dezelfde wijze berekend op basis van dezelfde tarieven. Het enige verschil, dat door het Perso- neelfonds wordt gemaakt, is dat aan de personeelsleden een grotere tege moetkoming wordt gegeven dan aan de gezinsleden. Verplicht verzekerden moeten echter met het volgende rekening houden. Wanneer zij zich buiten de brouwerij als particulier patiënt laten behande len, moeten zij het verschil tussen het ziekenfondstarief voor die be handeling en het tarief dat de tand arts in rekening brengt, zelf betalen. Speciaal voor de Amsterdamse ver plicht verzekerden die voor zichzelf en hun gezinsleden bij het zieken fonds vrijwillig een zg. aanvullende verzekering hebben gesloten is het volgende nog van belang. De aan de brouwerij te Amsterdam verbonden tandartsen worden niet als ziekenfondstandarts beschouwd. Dit betekent, dat, indien zij een be handeling uitvoeren die onder de aanvullende verzekering valt (bij voorbeeld het plaatsen van een tand prothese), het ziekenfonds aan de patiënt niet de extra tegemoetkoming verleent. Het Personeelfonds heeft echter bereikt, dat de ziekenfondsen voor de werknemers van Heineken een soepel standpunt innemen en deze extra vergoeding wel geven. Voor gezinsleden van de werknemers geldt dit echter niet, zodat zij er goed aan doen in verband met de financiële consequenties vooraf te overwegen of zij zich voor een der gelijke behandeling tot de brouwerij tandarts zullen wenden. STUDIETOELAGEN Een volgende regeling is de moge lijkheid tot het verlenen van studie toelagen voor kinderen van perso neelsleden. Deze toelagen kunnen alleen worden gegeven voor een volledige dagop leiding, nadat een kind na de lagere school al een andere school met suc ces heeft doorlopen. Is bijvoorbeeld een kind na de lagere school naar de ULO gegaan en heeft het hiervan het diploma behaald, dan kan voor een volgende school (bijvoorbeeld een HTS) een studietoelage worden ge geven. Deze toelage is bedoeld als een te gemoetkoming in de kosten van school- of collegegelden, boeken en andere leermiddelen. De grootte van de toelage wordt door de uitvoerende commissie vast gesteld. Hierbij wordt rekening ge houden met het inkomen van de ouders. Alvorens men een aanvraag bij het Personeelfonds indient, moet bij de overheid een verzoek voor een beurs zijn ingediend en het resultaat ervan bekend zijn. TENSLOTTE NOG DE PREMIE SPAARREGELING Als deelnemer aan deze regeling kunnen personeelsleden zich ieder jaar op 1 april of 1 oktober opgeven. Voorwaarde is dat men op die data tenminste een half jaar in dienst moet zijn. De aanmelding kan ge schieden bij de salaris- of bij de loon administratie. Hoeveel mag men sparen? Het maximumbedrag dat mag wor den gespaard is 5% van het jaarin komen, met een maximum van 1.000,Men mag echter niet minder sparen dan 1,per week (voor het personeel op uurloon) of 5,per maand (voor het perso neel op jaarsalaris). Hoe gaat een en ander in zijn werk? Stel, u spaart 30,per maand. Deze 30,wordt van uw salaris ingehouden en op een aparte reke ning geboekt. U kunt dit steeds aan treffen op de salarisspecificatie. Daarnaast wordt op een andere re kening iedere maand de premie over deze 30,geboekt. Deze premie bedraagt 50% en in dit geval dus 15,Ook dit treft u op de sa larisspecificatie aan. Heeft u zo één jaar gespaard dus 12 x 30,360,dan is daar een premie bijgekomen van 12 x 15,180,Het totaal van deze beide bedragen, (ƒ360, 180,540,moet u dan nog vier jaar laten staan, dat wil zeggen, u mag er in principe nog niet direct aankomen. Over de gespaarde bedragen en de premie geeft Heineken bovendien nog depositorente, die momenteel 5% bedraagt. Het grote voordeel van deze premie spaarregeling is, dat de premie be lastingvrij is. In bepaalde gevallen staat de wet toe, dat men gelden mag opnemen, voor dat het tijdvak van vier jaar is ver streken, terwijl men de premie toch mag behouden. Van deze gevallen noemen wij als voorbeeld het opne men van gelden voor: aflossing van de hypotheek op een huis; het voldoen van de premie voor een levensverzekering; aankoop van effecten. Overige bijzonderheden van deze re geling treft u aan in het reglement van de premiespaarregeling. Het bestuur hoopt, dat door de in houd van dit artikel de activiteiten die het Personeelfonds ontplooit weer wat meer zijn gaan leven bij zowel personeelsleden als gepensioneerden. Wilt u nog meer weten dan kunt u met uw vragen altijd terecht bij de chefs personeeldiensten, de maat schappelijk werksters en de plaatse lijke bestuursleden. Dit zijn voor Amsterdam de heren mr. J. Krantz, J. Moes en J. A. Roose, voor Rotterdam de heren L. M. Broekmans, M. M. van Bakel en P. van Herwaarden en voor 's-Her- togenbosch de heren M. J. Ringoir, L. A. van der Wiel en C. A. Maas. Het bestuur 9

Vers van 't Vat | 1968 | | pagina 11