In het kader van het sociale beleid, zoals dit indertijd door de directie van Heineken's Bierbrouwerij Maatschappij N.V. werd gevoerd, is in 1937 opgericht het fonds, dat wij thans kennen onder de naam van de Stichting Heineken's Personeelfonds. Als de hoofdtaak van het Personeel fonds werd gezien het voorzien in bepaalde sociale behoeften van het personeel, de gepensioneerden en hun gezinsleden. Ook thans is dit nog het geval ondanks de grote vooruitgang in de sociale wetgeving. Deze taak komt het duidelijkst tot uiting in het verlenen van financiële steun in die gevallen, waarin de om standigheden daartoe aanleiding ge- Hoe kan men nu een beroep doen op het Personeelfonds indien men in een moeilijke situatie verkeert? De hiervoor aangewezen weg is con tact opnemen met de maatschappe lijk werkster. Zij is zowel voor het personeel als voor de gepensioneer den de contactpersoon. Zij kan niet alleen adviezen geven hoe in dergelijke omstandigheden te handelen, maar ook toelichting hier op geven aan het Personeelfonds door middel van het door haar inge diende aanvraagformulier. Indien men dit wenst, kan ook eerst con tact worden gezocht met een van de bestuursleden die dan de maatschap pelijk werkster inschakelt. Zoals u weet, zijn er per vestiging drie be stuursleden. het natuurlijk niet mogelijk is alle gevallen op te sommen, wordt met één voorbeeld volstaan, waarbij een lening kan worden gegeven. Iemand kan eerder een andere woning be trekken, dan hij redelijkerwijs kon OP WELKE WIJZEN KAN FINANCIËLE STEUN WORDEN VERLEEND? 1. In de vorm van een lening. Het kan voorkomen dat bij een ge zin, dat zijn inkomen goed besteedt, zich onverwachte uitgaven voordoen. In een dergelijke situatie kan met een lening worden geholpen. Daar verwachten, zodat hij voor de ver huizing nog niet voldoende heeft kunnen sparen. 2. In de vorm van een gift. Over het algemeen zal met een gift worden geholpen, wanneer men niet meer over de normale reserve be schikt en nog meer extra uitgaven verwacht. Zo kan bijvoorbeeld in ge vallen van langdurige ziekte voor de daaruit voortvloeiende extra kosten een gift worden verleend. De maatschappelijk werkster zal de aanvragen ter beoordeling doorstu ren naar een commissie, bestaande uit zes leden van het bestuur van het Personeelfonds. Deze uitvoerende commissie bestaat uit de heren VV. Kloppenburg voorzitter Ir. H. Wanschers vice-voorzitter J. F. Stap penningmeester K. W. Berkemeier J. van der Werf J. E. Jans secretaris Twee punten die in dit opzicht voor u van belang zijn 1. Alvorens u aanschaffingen gaat doen, dient u contact op te nemen met de maatschappelijk werkster. Hiermede bereikt u, dat u vooraf een advies krijgt en uw probleem bij de maatschappelijk werkster bekend is, zodat zij verdere stappen kan on dernemen. Doet u aanschaffingen die u meteen betaalt, en dient u daarna een aan vraag in, dan moet u er ernstig reke ning mee houden, dat de uitvoerende commissie afwijzend op de aanvraag zal beschikken, tenzij duidelijk blijkt, dat er van een noodsituatie sprake was, waardoor uitstel van de aan schaffing onverantwoord was. 2. U kunt ervan verzekerd zijn, dat alle aanvragen door de uitvoerende commissie strikt vertrouwelijk wor den behandeld. Het voorgaande had betrekking op de individuele hulpverlening. In de loop der jaren zijn hiernaast collec tieve voorzieningen ontstaan, waar door de oorspronkelijke doelstelling een uitbreiding heeft ondergaan. De eerste collectieve regeling was de attentie voor de gepensioneerden met Kerstmis. Deze attentie was be kend onder de naam ,,het kerst tientje", dat werd uitgekeerd tot en met 1966. Al enige jaren echter waren enkele bestuursleden van mening, dat met Kerstmis iets meer zou moeten wor den gedaan voor de gepensioneer den en dan in de vorm van een meer feestelijk geschenk. Zoals u heeft er varen, is als gevolg daarvan het vorige jaar de 10,vervangen door een kerstpakket. Gezien de vele reacties die naar aanleiding hiervan zijn binnengekomen (meer dan hon derd) weet het bestuur, dat dit zeer in de smaak is gevallen. TANDARTSREGELING Kort na de Tweede Wereldoorlog is een regeling voor bedrijfstandheel- kundige verzorging ingevoerd voor personeel dat tenminste 1 jaar in dienst is, alsmede voor hun gezins leden. Deze regeling biedt het voordeel van aanzienlijke tegemoetkomingen in de kosten voor tandheelkundige behan delingen. 8

Vers van 't Vat | 1968 | | pagina 10