De acht brouwerijen van de Interbra- groep, handhaafden hun omzetten. De onlusten in ICongo-Kinshasa, ge durende de laatste maanden van het verslagjaar, hadden een nadelige in vloed op de gang van zaken bij enkele brouwerijen van deze groep. De brouwerij van Whitbread South Africa (Pty) Ltd heeft ondanks een teruglopend landelijk bierverbruik, als gevolg van accijnsverhogingen, een stijgende bieromzet behaald. Al met al hebben de bovenstaande activiteiten een mooi financieel resul taat opgeleverd, namelijk een winst van 20,7 miljoen gulden. Deze ligt iets onder die van het vorige boekjaar, maar dat komt omdat daarin een een malige bate van ongeveer vijf miljoen gulden kon worden geboekt, die zich niet heeft herhaald. Als deze buiten beschouwing wordt gelaten, is onze winst over het afgelopen boekjaar duidelijk gestegen. Aan het personeel, dat door zijn goede werk dit fraaie resultaat moge lijk maakte, betuigde de raad van bestuur zijn dank. Na overleg met de Ondernemings raad werd vastgesteld, dat in het vervolg het percentage van de per- soneelstantième in de Nieuwjaars bijeenkomst zal worden bekendge maakt. Dit jaar bedraagt het per centage 12 procent. Ondanks alle gunstige berichten was er toch aanleiding voor de raad van bestuur er op te wijzen, dat het niet gezegd is, dat het altijd zo door zal gaan. Bij een waterig winterzonnetje maakten we deze opname van de nieuwe legkelder in afgebouwde toestand. De Brasserie Lorraine S.A. in Fort de France op Martinique kan terug zien op een bevredigende gang van zaken gedurende het afgelopen jaar. 7

Vers van 't Vat | 1968 | | pagina 9