FOTO RECHTS: Den Sosch. Panoramisch gezicht op onze grootste brouwerij, waarvan de capaciteitsver groting (tot ruim twee miljoen hl) dit jaar zal worden afgesloten. Op het linker gedeelte van de foto het buitenaanzicht van de reusachtige, nieuwe bottelarij. FOTO BOVEN: Een zonnige, zomerse foto van het grootste gedeelte van de zestig tanks, die vorig jaar een plaats kregen in de nieuwe Bossche leg- keider. Met de Egyptische autoriteiten kon nog geen overeenkomst worden be reikt inzake onze belangen in de brouwerijen te Cairo en Alexandrië. Verheugend is het dat de Indonesische regering in mei 1967 Heineken's Indo nesische Bierbrouwerij Maatschappij N.V. te Surabaja heeft vrijgegeven. Veel zal er moeten gebeuren om het bedrijf weer op een gezonde leest te schoeien. Politieke stabiliteit is ook hier voorwaarde voor een gezonde economische ontwikkeling. Malayan Breweries Ltd had goede resultaten. De tot deze groep behoren de brouwerijen in Singapore, Kuala Lumpur, Port Moresby en Lae (beide in Australisch Nieuw Guinea) hebben hun omzetten vergroot. De Leopard Brewery te Hastings, Nieuw Zeeland, heeft zich toegelegd op het tot ontwikkeling brengen van de samenwerking met New Zealand Breweries Ltd, die een participatie in de Leopard Brewery Ltd heeft verworven. De omzetten van de drie brouwerijen van Nigerian Breweries Ltd namen opnieuw toe. Als gevolg van onge regeldheden in Nigeria heeft de brou werij in Aba inmiddels echter door gebrek aan grondstoffen de produktie moeten staken. De Sierra Leone Brewery Ltd te Freetown, kon haar marktpositie verder versterken. De brouwerij te Kumasi in Ghana heeft op volle capaciteit gewerkt. Hoewel de deviezenpositie van Ghana nog steeds zeer moeilijk is, heeft Kumasi Brewery Ltd. voldoen de buitenlandse betaalmiddelen kun nen verkrijgen om haar capaciteit uit te breiden. In Centraal Afrika zal de brouwerij in Moundou, Tchad, van de Brasse ries du Logone S.A. door capaciteits uitbreiding aan de steeds toenemende vraag kunnen blijven voldoen.

Vers van 't Vat | 1968 | | pagina 8