Amsterdam. De zestien dual purpose tanks, die eind 1966 in een drie weken durende, nachtelijke operatie omhooggehesen werden, zijn intussen in de zogenoemde combikelder ondergebracht. Van de tanks zijn nu alleen nog de mangatdeksels zichtbaar (links). Ook de nieuwe helderbier- kelder in Amsterdam is reeds geruime tijd in gebruik (rechts). Het valt te betreuren dat op een tijdstip, waarop de Nederlandse brouwindustrie voor de noodzaak staat een grote krachtsinspanning in bin nen- en buitenland te leveren, de overheid gemeend heeft o.a. het bier opnieuw te moeten belasten door de omzetbelasting met 40 opcenten te verhogen van 10% tot 14%. Hier door wordt het Nederlandse bier, dat in de E.E.G. toch reeds het zwaarst is belast, nog zwaarder getroffen. De verkoopprijzen op de exportmark ten kunnen als gevolg van de inter nationale concurrentie slechts zelden worden verhoogd. De geregelde stij ging van de kostprijs veroorzaakt dan ook een steeds afnemende winstmarge, die in sommige gebieden vrijwel geheel dreigt te verdwijnen. Het spreekt van zelf, dat deze omstandigheid een ge vaar betekent voor de verdere ont wikkeling van de export, die per jaar een totale waarde vertegenwoordigt van rond 50 miljoen gulden aan bui tenlandse betaalmiddelen. Wat de buitenlandse belangen betreft, deelt het jaarverslag mede, dat de zeven brouwerijen van het Italiaanse brouwerij concern Mobiliare In dustrial Cisalpina S.p.A. alle een hogere omzet behaalden. In Spanje begon de brouwerij te Bur gos van de Compania Hispano-Holan- desa de Cervezas S.A. begin juni met de verkoop van het bier onder het merk Gulder. Dit produkt werd goed ontvangen. De mouterij Albert N.V. te Wijnegem, België, met een capaciteit van 20.000 ton mout per jaar, heeft een succesvol jaar achter zich. Rotterdam. In het kader van de vernieuwing van onze brouwerij in de Maasstad zal binnenkort worden begonnen met de sloop van een aantal huizen (hoek Linker Rottekad e/ Isaac Hubertstraat) en met de afbraak van de zogeheten kolentip. 4

Vers van 't Vat | 1968 | | pagina 6