Vergadering gezamenlijke ondernemingsraden PERSONALIA BUITEN LAND Op 23 januari jl. zijn de leden van de ondernemingsraden van de drie brouwerijen te Rotterdam in vergadering bijeen geweest. Tijdens deze vergadering deelde de voorzit ter de heer W. Kloppenburg mede, dat het in het voornemen ligt, de boetebepalingen die voorkomen in het reglement, geldend voor het personeel op uurloon, af te schaf fen. Ir. H. Wanschers zal deze aangelegenheid nader regelen. In antwoord op reeds enige malen gestelde vragen deelde de voorzitter mede, dat de directie besloten heeft aan een personeelslid op de dag van zijn of haar l21/2-jarig dienstjubileum vrijaf te geven. Er wordt geen gratificatie verstrekt noch een receptie gehouden. Wel zal de betrokkene door zijn of haar chef worden ontvangen. Het ligt in de bedoeling een speldje in zilver uit te reiken. Aan hen die hun l21/2 jaar bij Heineken reeds hebben volgemaakt, zal in een te beleggen bijeenkomst het speldje worden uitegreikt. Er wordt echter geen vrije dag meer verleend. Aan het einde van deze korte vergadering heeft drs. H. H. J. Bunschoten, actuaris van de Stichting Heineken's Pensioenfonds, aan de leden van de ondernemingsraden een uitvoerige uiteenzetting gegeven over de opbouw van onze pensioenen. De leden hebben daardoor een beter inzicht gekregen in deze materie en zullen daardoor ook beter in staat zijn, aan hen gestelde vragen te beantwoorden. De heren P. Vunderink van de Amsterdamse raad en J. de Lange van de Rotterdamse raad hebben beiden de actieve dienst verlaten, reden waarom zij afscheid hebben ge nomen als leden van de raad. De eerstvolgende vergaderingen zijn als volgt vastgesteld: 18 maart te Den Bosch, 19 maart te Rotterdam en 20 maart te Amsterdam. IN MEMORIAM In de ochtend van oudejaarsdag 1967 is op ruim 62-jarige leeftijd overleden de heer C. SPRUIJT expeditiekassier te Rotterdam. Hoewel zijn gezondheidstoestand reeds enige tijd te wensen overliet, kwam het overlijden toch zeer onverwacht. In mei 1965 hebben wij met hem en zijn familie zijn 40-jarig dienstverband bij Hei neken gevierd. Bij dat jubileum is hem een lang leven in goede gezondheid toegewenst. Dit heeft niet zo mogen zijn. Wij herdenken hem als een rustige, trouwe medewerker, aanvankelijk op de afdeling expeditie en later tot aan zijn overlijden als expeditiekassier. Wij wensen mevrouw Spruijt met haar kin deren en kleinkinderen sterkte bij hun verdergaan zonder hem. Wij, bij Heineken, bewaren een goede herinnering aan de heer Spruijt. K. De heer A. J. Kraayo en zijn vrouw kwamen op 2 november met verlof uit Kumasi naar Nederland. Op 14 november kwam de heer D. Coppoolse met verlof uit Kinshasa naar Nederland; op 21 december keerde hij met zijn gezin terug naar Kongo. Het gezin van de heer F. B. M. Mons- ma reisde op 23 november naar Boma. Na genoten verlof keerden de heer H. Rodenburg en zijn gezin op 30 no vember terug naar Gisenyi. Op 1 december kwamen de heren J. Schalk en S. Sikkema met hun gezinnen uit Boma met verlof naar Nederland. Uit Freetown keerde op 3 december ir. P. E. Röhrig met zijn gezin naar Nederland terug. De heer H. Vonk kwam eveneens op 3 december uit Gisenyi, waar hij tijdelijk is gestationeerd, met verlof naar Neder land. Op 6 december reisde de oudste zoon van de heer H. Gerritsen met zijn groot moeder, mevrouw M. Gerritsen-van Du ren, voor een kort familiebezoek naar Moundou, vanwaar zij op 8 januari weer naar Nederland terugkeerden. De heer H. Ekkelboom vertrok op 7 december naar Kumasi, waar hij zal assisteren bij de uitbreidingswerkzaam heden. De heer en mevrouw Engel-Enthoven te Singapore werden op 11 december verblijd met de geboorte van een zoon die zij de naam Bart-Hein gaven. Uit Singapore kwam de heer T. A. Strijker op 11 december met zijn gezin met verlof naar Nederland. Het gezin van ir. H. Hensel vertrok op 12 december naar Singapore, waar heen de heer Hensel zelf reeds eerder was teruggekeerd. Op 13 december kwam de heer J. van Eerbeek met verlof uit Kinshasa in Ne derland aan; op 15 januari keerde hij weer naar Kongo terug. Te zamen met mevrouw M. Phaff- Sparreboom reisde de heer W. I. C. A. van Staveren en zijn vrouw op 17 de cember uit Freetown naar Nederland om hier hun verlof door te brengen. De heer G. J. Smit en zijn gezin kwa men op 19 december met verlof uit Ku masi naar Nederland. Eveneens op 19 december kwam de heer J. B. Groothuis uit Kinshasa met verlof naar Nederland. Op 20 december reisde mevrouw G. J. F. Suykerbuyk-Raats met haar dochter naar Lagos. Op dezelfde dag reisden de kinderen van de heer en mevrouw Zwanenburg- Huisman naar Lagos voor een kort be zoek aan hun ouders. In Burgos werd op 19 december ge boren Karin Saskia, dochter van de heer en mevrouw Voogel-Haring. De heer D. J. von Zboray kwam op 20 december met zijn gezin uit Moundou met verlof naar Nederland. Eveneens op 20 december kwam de heer J. W. Veenhuyzen uit Bujumbura met zijn gezin met verlof naar Neder land. Het gezin van de heer J. Hirt reisde op 20 december naar Kaduna, waarheen de heer Hirt reeds eerder was terugge keerd. De heer K. F. W. Keiler kwam op 21 december met verlof uit Kaduna naar Nederland. Ook de heer P. C. van Onselen kwam met verlof, hij vertrok op 23 december met zijn vrouw uit Kaduna naar Neder land. Uit Kongo kwam de heer D. J. Ringoir op 23 december voor een kort verlof naar Nederland. Op 26 december keerde de heer L. J. Ooms terug naar Kongo, waar hij voor lopig is gestationeerd te Kinshasa. In het Mission Hospital of the Brothers of St. John in Lunsar (Sierra Leone) werd op 27 december geboren Monique- Irene, dochter van de heer en mevrouw Brandt-Geerink. Mevrouw H. A. de Groot-Schlundt Bodien vertrok op 29 december via Thai land naar Surabaja, waar haar man als General Manager werkzaam is. De heer J. J. de Winter, werktuig kundige in Kisangani, kwam op 31 de cember voor een kort verlof naar Neder land. Op 3 januari vertrok de heer F. W. R. Steenstra-Toussaint voor enkele maanden naar Burgos, waar hij zal meewerken aan de organisatie van het planmatig on derhoud van de brouwerij-installaties. Mevrouw J. E. M. Kreuger-van Gie- zen vertrok op 4 januari met een van haar kinderen naar Kongo, waarheen haar man al eerder was teruggekeerd. Te zamen met haar pleegzoontje Mar co vertrok mevrouw J. W. Bracke-Schot- vanger op 13 januari naar Lagos. Ir. D. van Dam vertrok op 15 januari naar Kumasi, waar hij als Joint General Manager/Technical werkzaam zal zijn bij Kumasi Brewery Ltd. 17

Vers van 't Vat | 1968 | | pagina 29