SINT NICOLAAS IN LAGOS Onderlinge bedrijfsestafette Rotterdam 1 2 Van de heer Roelofs (H.T.B.) die eind vorig jaar een bezoek aan onder andere de brouwerij in Lagos (Nigerië) bracht, ontvingen wij enkele fraaie kleurenfoto's van het St. Nicolaasfeest, dat daar door de Nederlandse kolonie begin december gevierd werd. Hoewel wij de foto's slechts in zwart/wit kunnen reproduceren, geven zij toch een goede indruk van het vrolijke buitengebeuren in Lagos. Op foto 1 ziet u de mannen van de Nederlandse kolonie, die gezamenlijk een Sinterklaasliedje moesten zingen. De Goedheiligman, die op foto 2 de kinderen hun cadeautje uitreikt, leek verdacht veel op ir. Van den Berge. Foto 3 geeft een overzicht van het feest. Een aardige bijzonder heid tot slot: Voor de Zwarte Pieten konden geen lokale krachten worden gebruikt, omdat deze het „vak" niet verstonden. Derhalve moest worden teruggegrepen op 3 de vanouds beproefde methode, waarna de aldus ontstane Zwarte Pieten zwarter bleken te zijn dan welke lokale Piet ook. Contactavond voor ouders van jeugdige werk nemers uit de Rotterdamse produktieafdelingen Vorige maand werd door de personeeldienst Rotterdam een bijeenkomst belegd voor de ouders van de jeugdige werknemers uit de verschillende produktieafdelingen. Op de avond van donderdag 11 januari waren ondanks het slechte weer en de spiegelgladde wegen niet minder dan eenentwintig ouders naar de raadskelder gekomen, waar zij door vier van de bazen en enkele vertegenwoordigers van de personeeldienst en van de ondernemingsraad werden ontvangen. Het doel van deze contactavond was de ouders kennis te laten maken met de mensen (in het bijzonder de bazen) en het werk bij Heineken. Nadat de chef van de plaatse lijke personeeldienst een inleiding had gehouden, werd de film „Dit is Heineken!" vertoond, waarna het hele gezelschap een rondgang door de brouwerij maakte. Na afloop werd het nuttige met het aangename verenigd, toen bij een koele dronk de geïnteresseerde ouders vele vragen stelden over de huidige situatie en de toekomst mogelijkheden van hun zoons. Omstreeks half elf eindigde deze bijeenkomst, die zowel door de ouders, de bazen als de overige aanwezigen als bijzonder geslaagd werd ervaren. Al glijdend verdween ieder weer naar zijn of haar huis. Zwemmen in clubverband? Op 13 januari werd, evenals vorig jaar, door een Heine ken ploeg deelgenomen aan een door de R.Z.C. (Rotter damse Zwemclub) uitgeschreven bedrijfsestafette. De wisselbeker, die Heineken vorig jaar beschikbaar had gesteld, was in het bezit van Unilever. Ook dit jaar lukte het niet deze beker mee naar huis te nemen: hij bleef in het bezit van Unilever. De resultaten hadden naar mijn mening veel beter kunnen zijn, als er in het algemeen meer animo voor de zwem- sport onder de Rotterdamse Heineken mensen was geweest. Om in de komende jaren beter voor de dag te komen, zou ik graag vernemen wie van onze dames en heren interesse heeft om de zwemsport (eventueel) in brouwerijverband te beoefenen. Ook diegenen, die niet kunnen zwemmen, maar wel de courage hebben het alsnog te leren, worden uitgenodigd zich met onder getekende in verbinding te stellen, tel. (010) 256437, of een briefje te sturen naar de redactie van Vers van 't Vat, kamer 9, Rotterdam. A. Huisman 24

Vers van 't Vat | 1968 | | pagina 26