H. J. VOL A. L. DE LANGE Afscheid 25-jarig jubileum aanzien van de organisatie van de jaarlijkse sportdagen en bijvoorbeeld het afscheidsfeest van de heer Feith. De nieuwe voorzitter richtte, ook een speciaal woord van dank aan mevrouw Kleingeld voor de vele en grote rollen, die zij op grootse wijze vervuld heeft, in de revues en bij Bebito. Aan de jubilaris zowel als aan zijn vrouw overhandigde de heer Oosterbroek een cadeau, respectievelijk een antieke, tinnen bierpul en een grote doos bonbons. De heer Kruys kwam de gelukwensen van de dames en heren van het verkoopsecretariaat extra onderstrepen met een cadeau, dat in werkelijkheid uit twee geschenken bestond, een koperen helm (bloempot) en een boek. In zijn dankwoord zei de jubilaris blij te zijn dat hij toegesproken was op een manier, zoals hij het zelf ook gewend was te doen. Uit wat gezegd was, was gebleken dat hij in ieder geval niet stil had gezeten. De heer Kleingeld dankte de sprekers voor hun woorden, de gevers „voor de werkelijk verbluffend mooie cadeaus" en besloot met een woord van excuus voor de vele malen dat hij in voetbaltermen een onzachte aanraking had veroorzaakt. heid. Vroeger als chauffeur was en nu als incasseerder is hij bij onze klanten bekend en gezien. Op de dag van zijn jubileum werd de heer De Lange met zijn echtgenote 's morgens op de kamer van de heer Gevers ontvangen. De heer Drijver uit Rotterdam sprak de jubilaris toe. Hij noemde het een gelukkige omstandig heid dat de heer De Lange destijds van een bekende radiatorenfabriek (die nu niet meer bestaat) naar Heine- ken is gekomen. De gelukwens van de heer Drijver was drieledig: Niet alleen het jubileum van de heer De Lange was een felicitatie waard, ook diens gezondheid, alsmede het feit dat hij in zijn huidige functie beantwoordt aan het in hem gestelde vertrouwen. Vervolgens speldde de heer Drijver de jubilaris het eremetaal op de revers en overhandigde de jubileumenvelop, hem daarbij namens de directie dankend voor de bewezen diensten in de afgelopen vijfentwintig jaar. 's Avonds was er in een zaaltje bij een van onze relaties een gezellige bijeenkomst ter ere van de jubilaris, op wie nog menige dronk werd uitgebracht. In Rotterdam nam op 30 november 1967 een van de oudgedienden afscheid na ruim 47 jaar bij Heineken werkzaam te zijn geweest. Alvorens naar Hollandia te gaan waar de afscheidsreceptie voor collega's en oud collega's gehouden zou worden, werden de heer Vol en zijn echtgenote bij de heer Van Rossem ontvangen. Deze dankte hem, mede namens de directie, voor de vele diensten de brouwerij bewezen. Bij een kopje thee werden genoeglijke verhalen uit de oude tijd opgehaald. Dat het rijden met de grote bier wagens, nog met massieve banden en voorzien van carbidlantarens, niet altijd zonder gevaar was, bleek uit wat de heer Vol vertelde. In die tijd was een rit van Rotterdam naar Den Haag, die wel anderhalf uur duurde, een hele onderneming. Ook in de oorlogsjaren bleef hij actief bezig en ging hij met de wagen „de boer op" voor de voedselvoorziening. Later werd de heer Vol ingedeeld bij de provinci/e- dienst; dat betekende onder meer van maandag tot en met vrijdag van huis en ladingen brengen tot in Gro ningen toe. Om gezondheidsredenen werd hij vervolgens ingeschakeld bij de onderhoudswerkzaamheden in de garage, waarna hij in 1962 met „ziekteverlof" ging. Na het officiële gedeelte volgde de meer informele ont vangst in Hollandia. Vele collega's en oud-collega's waren gekomen om de heer Vol de hand te drukken. Namens het jubileumfonds werden door de heer Helle wegen bloemen en een cadeau onder couvert aange boden. Ook zijn directe chef, de heer Van Leen, wilde graag blijk geven van zijn erkentelijkheid voor de goede De eerste jubilaris van 1968 was de heer A. L. de Lange, incasseerder van het filiaal in Den Haag, die op 5 januari vijfentwintig dienstjaren achter zijn naam schreef. Voor een van de leden van de kleine gemeenschap van filiaal Den Haag was het vrijdag 5 januari een grote dag. Op die datum namelijk vierde de heer A. L. de Lange zijn 25-jarig jubileum. Van die kwart eeuw dienstverband is de heer De Lange de laatste drie jaar als incasseerder werkzaam. Daarvóór was hij een groot aantal jaren chauffeur, nadat hij aanvankelijk als bij rijder op de door paarden getrokken wagens dienst had gedaan. Wat zijn huidige werk betreft moge het mis schien wat vreemd klinken, dat in deze tijd van giraal betalingsverkeer in Den Haag nog een incasseerder opereert. Wie echter onze geachte cliënten in Den Haag kent, weet dat zij er de voorkeur aan geven uit het handje te betalen. Hij kent ook het grote aantal klanten, waaruit volgt dat de heer De Lange dagelijks op zijn bromfiets, in weer en wind een flinke afstand aflegt. Onze jubilaris verricht zijn werk met grote nauwkeurig- 14

Vers van 't Vat | 1968 | | pagina 16