G. E. KLEINGELD O 25-jarig jubileum f4\y*. over de grote rol die de jubilaris heeft gespeeld en nog speelt bij de opbouw en de uitbreiding van het secreta riaat, niet alleen in Rotterdam, maar ook in Amsterdam, waar de heer Kleingeld sinds enige tijd als chef van het centrale verkoopsecretariaat optreedt. En, zijn enorme ervaring op commercieel/administratief terrein is wel haast spreekwoordelijk. De heer Nuboer gewaagde ook van een heel andere rol die de heer Kleingeld heeft gespeeld, namelijk op het gebied van het ontspannings- en verenigingsleven. Van de cabaretgroep, die in 1943 werd gesticht, was hij de promotor en stimulator en hij had eveneens een groot aandeel in de totstandkoming van de revues 't Is een feit en Laat de poppetjes dansen, waarin hij trouwens zelf ook meespeelde. Ook de prachtige rollen van mevrouw Kleingeld bleven niet onvermeld. De heer Nuboer besloot met het aanbieden van de geluk wensen en het cadeau, een mooie filmcamera, namens het hele personeel. De heer Campagne zei, dat hij in de twee jaar dat hij nu bij Heineken werkzaam is, de jubilaris bijzonder goed had leren kennen en veel waardering voor zijn wijze van werken had gekregen. Onze directeur maakte verder in zijn toespraak duidelijk onderscheid tussen (zwart-wit gesteld) de twee tegengestelde typen werkers: zij, die niets (extra) doen en zodoende ook geen fouten kunnen maken en zij, die zich volledig inzetten en daarbij mis schien wel eens iets te ver gaan. Anders gezegd: mensen, die naar voetbal kijken of die iets voor een voetbal vereniging doen; zij, die naar cabaret kijken of zij, die eraan meewerken; zij, die het wel geloven of zij, die iets aan de gang van zaken doen. Indien de jubilaris de keus gehad zou hebben, aldus de heer Campagne, zou hij ongetwijfeld in de tweede categorie terecht zijn gekomen. Tenslotte zei de heer Campagne: ,,Ik ben er trots op dat ik u mag feliciteren en u mag onderscheiden met het Heineken speldje, dat u maakt tot een van de ridders van het legioen; dat u kenbaar maakt als een van die getrouwen, als één van de rotsen waarop Heineken bouwt. Ik hoop, dat u nog vele jaren bij ons zult blijven en ons allemaal met dezelfde tomeloze energie en geest drift wilt blijven helpen." De heer Kleiberg, die de jubilaris gedurende achttien jaar in Rotterdam heeft meegemaakt, vond het een wat vreemde gedachte dat hij nu namens de Amsterdamse groep moest spreken. Hij stelde vast dat de heer Klein geld in de betrekkelijk korte tijd dat deze in Amsterdam leiding geeft aan het centrale verkoopsecretariaat reeds veel aanhang heeft gekregen. De heer Kleiberg zei ervan overtuigd te zijn dat die aanhang daar in de komende jaren even groot zal zijn als in Rotterdam. Uit naam van de Amsterdamse groep overhandigde hij de jubilaris een geschenk. Namens de P.U.R., waarvan de jubilaris vele jaren voorzitter is geweest, sprak de heer Oosterbroek. Hij roemde de verdiensten van de heer Kleingeld niet alleen op het gebied van het verenigingsleven, maar ook ten Donderdag 30 november 1967 vierde de heer G. E. Kleingeld in de raadskelder te Rotterdam zijn zilveren jubileum. Zijn komst bij Heineken werd destijds drie maanden uitgesteld omdat de heer Kleingeld in die tijd reserve-gasofficier bij de Luchtbescherming was. De heer Nuboer, als eerste spreker, haalde nog meer her inneringen op uit de oorlogsjaren als illustratie van de meestal zeer onplezierige omstandigheden, waarin men toen verkeerde. Daarna schetste de heer Nuboer in het kort de loopbaan van de heer Kleingeld, die op 1 december 1942 begon als assistent van dr. De Graaff. Zijn volgende taak lag op de afdeling expeditie waar enkele problemen om een oplossing vroegen. In die periode liep de jubilaris gedurende enige tijd stage bij de firma Ruys. Vervolgens kreeg de heer Kleingeld de leiding over het secretariaat, dat destijds veel kleiner was en slechts vier dames telde. De heer Nuboer sprak Onder grote belangstelling vierde de heer G. E. Kleingeld, chef van het verkoopsecretariaat Rotterdam en van het centraal verkoopsecre tariaat Amsterdam, op 30 november van het vorige jaar zijn zilveren jubileum. 13

Vers van 't Vat | 1968 | | pagina 15