C. Hofman topscorer in Rotterdam voor 1967 J. M. M. VAN BERKOM - CHEF PERSONEELDIENST DEN BOSCH Uit handen van ir. Onderwater (I.) ont ving de heer Hofman een bedrag van vijfhonderd gulden als beloning voor een door hem ingediend idee, dat even simpel als succesrijk was. Weer grote beloning uit ideeënbus Door de plaatselijke ideeënbuscom missie te Amsterdam en Rotterdam werden voorts de volgende beloningen toegekend: Amsterdam C. H. Muller, elektr. techn. werkpl.: Constructieverbetering aan de palle- tizer, waardoor minder stagnaties voorkomen. Beloning 25, Rotterdam, vrijdag 22 december 1967. De laatste werkdag vóór de Kerst dagen bracht de heer C. Hofman nog een bijzonder plezierige verrassing, toen hem in de namiddag werd mee gedeeld, dat een door hem ingezonden idee door de centrale ideeënbuscom missie met een bedrag van vijfhonderd gulden was beloond. Onwetend van wat hem te wachten stond was hij samen met zijn directe chef, de heer Schrijver, om kwart voor vier ver schenen op de kamer van de chef personeeldienst Rotterdam, de heer Spijker. Daar waren voorts aanwezig ir. Onderwater, chef technische dienst, ir. Tiktak, chef onderhoud en mevr. Atzema, de personeel-maatschappelijk werkster. De voorzitters van de cen trale en van de plaatselijke ideeënbus commissie, respectievelijk ir. Wan- schers en ir. Van Rossem, waren helaas verhinderd deze bijeenkomst bij te wonen. Op de heer Onderwater rustte nu de aangename taak de heer Hofman uit te leggen waarom hij was uitgenodigd en hem vervolgens na mens de centrale ideeënbuscommissie de beloning te overhandigen. Nadat de aanwezigen de succesvolle inzender gelukgewenst en een toost op zijn gouden idee uitgebracht had den, bleef men nog even gezellig napraten. Niet lang echter, want het werk van de heer Hofman, wiens dienst reeds begonnen was, riep hem weer naar de mechanische werkplaats. Hij is daar voorman en houdt zich bezig met het onderhoud van hoofd zakelijk de bottelarijmachines. Zijn idee behelsde het voorkomen van stagnaties die ontstonden bij de aan voer van de kroonkurken van de hoppers naar de sluitmachines. Deze aanvoer vindt plaats via een soort geleidebuis en het gebeurde van tijd tot tijd dat steeds op dezelfde plaats een kroonkurk in die buis bleef vastzitten. Er ontstond dan stagnatie in de produktie en het duurde altijd enige tijd vóór de storing in de aanvoer opgeheven was. Door een simpele voorziening in de geleide- buis aan te brengen heeft de heer Hofman bereikt, dat genoemde storing in zeer korte tijd kan worden opge heven, zodat de produktie nauwelijks wordt onderbroken. Met de beloning van vijfhonderd gulden staat de heer Hofman in het afgelopen jaar boven aan de ranglijst van de topscorers in de Rotterdamse ideeënbus. Doe mee met met een idee! Er zijn, op allerlei plaatsen in velerlei situaties zowel in Amsterdam, Rotter dam als Den Bosch nog doelpunten te scoren, die de makers het uitzicht op een premie geven. Doe mee met een idee! Er zijn nog oplossingen te vinden, waarvan men achteraf zal zeggen: ,,Het was eigenlijk zo eenvou dig als wat. Dat niemand eerder op het idee gekomen is!" De heer Hof man gaf een voorbeeld, hij kwam op zo'n idee. Wie volgt? Rotterdam F. J. Dakkus, bottelarij: Het verbete ren van de verlichting bij dozenlijm- machine 4 onder het schakelpaneel. Beloning 15, E. Bremer, techn. dienst: Het aan brengen van een automatische vet- pomp in het biermagazijn bij de pal- letizers. Beloning 15, W. H. van Berkel jr., bottelarij: Het bevestigen van de borstels van de etiketteermachines door middel van een bout per borstel en opgelaste moer aan de onderzijde van de borstelhou der. Beloning 30, Een aanmoedigingspremie werd toe gekend aan: W. Hartgens, techn. dienst; H. v. d. Horst (3x), bottelarij; E. Bremer, techn. dienst; J. Ernest, bottelarij en F. H. M. Simons, H.R.C. Op 1 januari trad de heer J. M. M. van Berkom in dienst als chef van de plaatselijke personeeldienst van onze vestiging te 's-Her- togenbosch, een functie, die tot 1 augustus 1967 door drs. J. H. Ouderdorp werd ver vuld. De heer Van Berkom werd 34 jaar geleden in Den Bosch geboren, waar hij ook zijn middelbare schoolopleiding voltooide. Hij was achtereenvolgens in een commerciële functie werkzaam bij de Provinciale Noord brabantse Elektriciteitsmaatschappij in Den Bosch en bij de N.V. Philips' Gloeilampen fabrieken in Eindhoven, waar hij zich bezig hield met marktonderzoek. In die periode studeerde hij M.O.-economie. De afgelopen zes jaar was de heer Van Berkom werkzaam bij het N.K.V. Na de algemene introductie op 2 januari in Den Bosch willen wij ook op deze plaats de heer Van Berkom van harte verwelkomen in de Heineken gemeenschap, waarin wij hem een prettige en vruchtbare werk kring toewensen. J. J. M. van Berkom 12

Vers van 't Vat | 1968 | | pagina 14