HEINEKEN HU OOik OP DE TV Amsterdam, ja nuari 1968. De verwachting die wij vorig jaar om deze tijd uitspraken, is bewaarheid ge worden. Op 1 januari jl. kwam de Heineken re clame met een „Visite" voor de eerste maal op visitie bij de miljoenen te levisiekijkers in ons goede va derland. Tot die datum was het niet toegestaan alcohol houdende dranken via de beeld buis aan te bevelen. Dit aanbevelen mocht ook nu nog niet te sterk gebeuren, want de voorschriften op dit punt legden reclame voor bier, wijn, gedistilleerd en dergelijke aan banden. Zo mogen de te levisiefilmpjes (door haast ie dereen „spots" genoemd) geen aanleiding geven tot onmatig alcoholgebruik, geen gevaar op leveren voor minderjarigen en zich niet richten op verhoging van het alcoholverbruik per hoofd van de bevolking. Dit laatste maakte het ons niet eenvoudig, want de omzetver- meerdering zou dus alleen ten koste mogen gaan van andere alcoholische dranken. Wij beschikken thans over tien goedgekeurde televisiespots van dertig seconden. Het eerste en laatste deel van elke spot toont opnamen van het openen van een fles, het volschenken van glazen en aan het eind een close-up van onze Heineken balk op een glas. Het midden deel bestaat uit een poppen- filmpje van ongeveer tien se conden. Hierin wordt in elk van de tien filmpjes een an dere situatie afgebeeld. De situaties die gekozen zijn, zijn afgestemd op de werke lijkheid, die echter enigszins humoristisch wordt gebracht. Daarvoor stonden de creatie ve talenten van Joop Geesink's Dollywood, die de filmpjes maakte, borg. De muziek en de tekst zijn die van onze inmid dels vrij goed bekende Heine ken jingle. Deze wordt reeds jarenlang op veel voetbalvelden en bij enkele an dere sportgelegenheden ten ge hore gebracht. In de afgelopen maand ver schenen wij vier maal op het scherm. In de komende weken zullen wij nog zeven maal acte de presence geven volgens onderstaand schema. Datumnet, tijd en onderwerp 2/2 Nederland I vóór het 2e avondjournaal „Kaarten in café" 6/2 Nederland II vóór het le avondjournaal „Tv kwis" 9/2 Nederland I na het 2e avondjournaal „Kantoor/thuiskomen" 16/2 Nederland II vóór het le avondjournaal „Boodschappen doen" 23/2 Nederland I vóór het 2e avondjournaal „Visite" 29/2 Nederland I vóór het le avondjournaal „Boodschappen doen" 8/3 Nederland II na het 2e avondjournaal „Voetballen" „Kaarten in café" „Tv-kwis" „Boodschappen doen" „Voetballen"

Vers van 't Vat | 1968 | | pagina 13