en aan boord plaatst Op het terrein van de Europe Container Terminus worden de containers in continubedrijf aan boord of op de wal gezet. De foto's laten zien hoe vanuit de reusachtige portaalkraan een „grijper" wordt neergelaten die de laadkist in een ijzeren greep neemt Reeds geruime tijd wordt een belangrijk gedeelte van ons exportbier per container vervoerd. Het laden van de containers gebeurt via een speciaal perron, dat enige maanden geleden onder de bottelarij te Rotterdam werd gebouwd (foto links en rechts). Dankzij de toeneming van het bier- verbruik en de daaruit voortvloeiende grotere omzetten, hebben wij de kostenstijgingen, waaronder de elk jaar opnieuw plaatsvindende verho gingen van salarissen en lonen, kun nen opvangen. Er moet echter reke ning worden gehouden met een minder sterke stijging van het bierverbruik. Er zal daardoor op de Nederlandse markt een scherpere concurrentie ontstaan. Daarom is opvoering van de produktiviteit, gepaard gaande aan een voorzichtig loonbeleid, een eerste vereiste. Met nadruk werd dan ook een beroep op het personeel gedaan, om alles te doen ter verbetering van de efficiency, niet alleen wat de produktie-sector betreft, maar ook in de andere onder delen als administratie, commercie en dergelijke. De modernisering en uitbreiding van het bedrijf gaat gestadig voort. De uitbreiding van de brouwerij Amster dam is thans gereed. De capaciteit kwam op 860.000 hl, zijnde meer dan het dubbele van die van enkele jaren geleden. In Rotterdam werd principiële over eenstemming bereikt met de Direc teur Stadsontwikkeling over een voor lopig ontwerp voor de vernieuwing van de brouwerij Rotterdam. De eerste werkzaamheden zijn reeds in 1967 aangevangen. Als primeur in Nederland voerden wij een nieuw type bierfust van 50 liter met ingebouwde tapstang in, waar door de hygiëne bij het aftappen van het fust beter verzekerd wordt, ter wijl de behandeling voor de café houder een vereenvoudiging betekent. De fusten worden geheel automatisch gereinigd, gevuld en gepalletiseerd. Dit kostbare nieuwe project, dat past in het raam van de opvoering van de produktiviteit, zal geleidelijk aan wor den ingevoerd. Nog enkele maanden scheiden ons van het ogenblik, dat de capaciteit van de brouwerij Den Bosch tot ruim 2.000.000 hl zal zijn vergroot. Onze jongste dochtervennootschap, Heineken Reken Centrum N.V., voert, naast werk voor het eigen concern, ook een aantal computerdiensten voor ondernemingen buiten Heineken uit. Ten behoeve van een snellere infor matie zal de computer in het boekjaar 1967/1968 met eigen telefoonlijnen direct worden verbonden met onze eigen vestigingen en enige andere be drijven. Daarmede behoort Heineken tot de eerste ondernemingen in Neder land, die datatransmissie in de praktijk toepassen. Ten slotte kan nog vermeld worden, dat in de pensioenregeling van de Stichting Heineken's Pensioenfonds een verbetering werd aangebracht doordat de ploegentoeslag voor een groot deel in de pensioengrondslag werd opgenomen. van een der speciale containerschepen. 8

Vers van 't Vat | 1968 | | pagina 10