Nederlandse Topsport op 't Koelschip bijeen Op zaterdag 4 november was 't Koelschip de ontmoetings plaats voor een groot aantal Nederlandse topsporters. Ook tal van anderen hadden zich naar onze brouwerij begeven, onder wie de Amsterdamse wethouder van sportzaken, de heer A. A. Verheij, de Kamerleden H. J. L. Vonhoff (VVD), drs. J. J. Voogd (PvdA), dr. G. J. ter Woorst (KVP), terwijl vele sportjournalisten, de N.C.R.V.-radio en een uitgebreide N.T.S.-opnameploeg de drukte kwamen vergroten. Er was grote belangstelling voor de woorden van de voor zitter van het Comité Topsport, de heer Jan Jiskoot, de causerie van dr. W. van Zijll, algemeen secretaris Nederlandse Sportfederatie alsmede voor een forum onder leiding van Bob Spaak. Dit laatste besprak de ervaringen van de uit Mexico teruggekeerde topsporters Ada Kok, Dick Langerhorst, Wilma van den Berg, Harry Droog en Jan Huppen. De bijeenkomst was belegd om de topsporters de gelegenheid te geven elkaar beter te leren kennen en om gezamenlijk voorgelicht te worden over problemen die hen allen betreffen, speciaal ten aanzien van de Olympische Spelen in Mexico. Bij de pers ontstond een nogal grote teleurstelling over het feit, dat er bij deze bijeenkomst niet geageerd werd tegen misstanden en tegen gedragingen van de sportbonden, zoals op de eerste bijeenkomst was gebeurd. Een krant noemde het geheel een „love-in". Voor de topsporters zelf was de middag, met daarop aansluitend een maaltijd en dansavond op 't Koel schip, een bijzonder geslaagd evenement, zoals allen met nadruk bij het afscheid verzekerden. Bij de foto's: Het forum met v.l.n.r. Harry Droog (roeien), Dick Langerhorst (zwemmen), Wilma van den Berg (atletiek), Bob Spaak, Ada Kok (zwemmen) en Jan Huppen (boksen) (boven). Belangstelling was er ook van de zijde van enkele Kamerleden, v.l.n.r. de heren H. J. L. Vonhoff (VVD), drs. J. J. Voogd (PvdA) en dr. G. J. ten Woorst (KVP) (midden). Plezier bij Heineken bier. V.l.n.r. Wilma van den Berg, Marjan Thomas en Corry van Wijk (links onder). Wethouder van sportzaken A. A. Verheij (links) in gesprek met v.l.n.r. dokter A. C. van Swol, prof. P. A. Biersteker, de heer L. van der Kar en Bob Spaak (rechts onder). 5

Vers van 't Vat | 1967 | | pagina 7